plebs

Vývoz uranu na západ z RF je dezinformace, či nikoliv?

Proběhlo tiskem od 11/2023 vývoz uranu do USA, GB a Belgie se stalo pro Moskvu hlavním vývozcem.

Odpovědi
Drap

Nevím jak dnes, ale myslím že ta informace je pravdivá. Vyváželi ho téměř vždy.
Ruský uran býval vždy kvalitní a nesrovnatelně levnější.

Emefej

Je to možné, Rusko je v současnosti šestým největším producentem uranu na světě.

Pepa25

Západ dováží uran z Kazachstánu a Nigeru, ale stále i Ruska, to platí. Snaží se o nezávislost, ale Rusové mají silnou pozici.

Větě v doplnění nerozumím (kdo je hlavním vývozcem čeho a pro koho?