Využíváte zimu k čištění koberce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano, když je čerstvý sníh, je to praktické... ;) bezprašná metoda, jiný efekt ale nejspíš nepřináší...

Další odpovědi:

Zlatý

Já těžko, protože mám koberce ode zdi ke zdi a na nich stojí nábytek, ale když jsem byla malá, rodiče vozili koberce na sáňkách do parku a klepali na sněhu. Už si nepamatuji, jestli byly ty koberce pak čisté, ale určitě byly mokré.

Bronzový

Ano, dělám to stejně tak jako píše Pájo..

Bronzový

Koberce čistím léta tak, že vezmu do ruky větší houbu a přípravkem na koberce s vodou šůruju. Nábytek neodsouvám, to by mě mohli políbit šoš ;-).

Zlatý

ne to ne ,protože jako sůva je máme po celé místnosti - akorát jsme včera a dneska položili do dvou místností nové, tak jsou čisté "možná jako ze sněhové koupele":D:D:D

Pokročilý

Už ne, koberce jsme zrušili. Ale letitá zkušenost s čištěním na sněhu, vlastně pouhým poloýením na sněhu a po nějaké době jen lehkým proklepání, mám.
Taky mám vyzkoušené čištění obyčejným kysanám zelím ze sáčku - stačí ho vyždímat (to zelí) a nanést na koberec, trochu pomnout a nechat, nejlíp přes noc ležet. Druhá den vyschlé zelí jen smést nebo vyluxovat. Oživuje to barvy a odnímá to pachy.
.

Diskuze k otázce

Layla

:-) to slyším prvně, že by někdo klepal koberce v zimě, ale je to dobrý tip. Já je neklepu vůbec. Neustále vysávám, jsem už jak maniak. A 1x ročně si půjčuji stroj na mokré čištění koberců http://www.pujcovnyekolux.cz/…. Máte nějaké fígle na údržbu koberců? Co ještě děláte krom vyklepávání?

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.