Kazatel

Využíváte nějaké zvýhodnění pro ZTP? A pokud ano, jaké nejčastěji?

Nejlepší odpověď
Rokio

Ne, protože nejsem ZTP. Jsem pouze TP. Tato karta nemá v podstatě žádné užitečné výhody pro jeho nositele.

Další odpovědi
Dochy

Máme na děcko.
Tak 1. to má vliv na daně
2. občas využiju parkování na invalidech (většinou ale jen na naložení/vyložení kluka s manželkou)
3. Občas jsou nějaké slevy (teď jsem využil když jsem s ním byl lyžovat… Tak ta cena asi odpovídala tomu jak dlouho nakonec vydržel 😉 ) – 2× se nechal vyzézt na koberci a pak mně nechal si 2× sjet 500m sjezdovky – platili jsme asi 50+10% půldenního jízdného)

Filip84

Rokio🤪: Na TP máš, například, nárok obsadit místo vyhrazené pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace v prostředku hromadné dopravy osob.

Ta průkazka je hlavně pro ty, co mají nějaký handicap, který není vidět a prima vista.

Pepa25

Filip: to není například. To je fakticky jediný nárok, který z průkazky vyplývá.