Twajky

Využití slunečního záření

Jaké je v dnešní době využití slunečního záření? Jsou i nějaké negativní vlivy?

Nejlepší odpověď
Hamon

Výroba elektrické energie. Negativní vliv? Naprosto nepochopitelné a bezprecedentní okrádání občanů údajnou podporou obnovitelných zdrojů.

Další odpovědi
anonym

Jistěže jsou negativní vlivy – např. ničení životního prostředí fotovoltaickými elektrárnami, rozkolísání rozvodných soustav těžko předvídatelnými (neplánovatelnými) výkyvy ve výrobě, za pár let to bude nutnost recyklace panelů…

klob1

Negatívní je i to,že když máš panel na střeše,tak ten dům se nedá hasit,protože jednak prý v panelu se vyskytuje vodík.A je i nebezpečí el.proudem.Ten panel vydává elektriku!A tu jentek nevypneš.Jinak asi je to dobrá věc na chvíli.

Emefej

Kromě fotovoltaiky je to také ohřev vody.

Emefej

klob1 – kde by se v křemíkovém footovoltaickém článku vzal vodík?