EDA

Poradíte, má-li exekutor nárok na případný přeplatek, který vznikne při vyúčtování daně z příjmu?

Můžete mi někdo poradit, má-li exekutor nárok na Váš případný přeplatek, který vznikne ři vyúčtování daně z příjmu, které Vám vyhotovuje zaměstnavatel?

Původní neotázka
vyúčtování daně z příjmu versus exekutor

Odpovědi
Hans51

Tak v první řadě, nepoužíval bych spojení „exekutor má nárok“. On si to necpe do kapsy, ale přeposílá věřiteli.

Abych odpověděl, záleží na tom, jakým způsobem je exekuce vedena. Pokud srážkami ze mzdy nebo jiných příjmů, přeplatek na dani jimi postihnout nelze (nejde o mzdu ani jiné příjmy vymezené zákonem). Exekuce může však být vedena např. přikázáním jiné peněžité pohledávky, zde už by přeplatek mohl exekuci podléhat.