Avatar uživatele
MrsNobody

Vysvětlíte mi prosím pojem : Šovinistické prase? Děkuji

Dobrý den,hráli jsme aktivity a tam jsem dostala za úkol popsat výraz : Šovinistické prase.Ale nevěděla jsem co to znamená. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? barnajka, fcoop před 4658 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Šovinismus (podle jména francouzského napoleonského granátníka N. Chauvina, satirické postavy z komedie bratří Cogniardů) je víra v nadřazenost zpravidla vlastního národa, hlásání nacionální výlučnosti a rozněcování nenávisti k jiným národům. Dá se říci, že šovinisté obvykle vše řeší konfliktem, ve vyšší politice válkou.

V dnešní době se tento pojem vyskytuje i jako sousloví tzv. mužský šovinismus, což označuje víru v nadřazenost mužů nad ženami.
(net)
A to prase – šovinista může být jen těžko fešák.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

šovinizmus – viz http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=so­vinizmus&book=s

no a prase?
je snad jasný, ne?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Docela by mě zajímalo, zda existuje výraz „šovinistická svině“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Syd

Já bych to asi nejlépe „vysvětlila“ uvedením nějakého názorného příkladu (uvádět konkrétní jméno tu samozřejmě nemá význam, protože každej si tam určitě dokáže dosadit někoho jinýho)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fenzo

A tak to je asi dobře, že nevíš co to znamená, na světě chodí spousta smutných paní, které to ví 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby