Blecha11

Vystěhování zletilého z bytu

Zdravim, potřebuji poradit. Matka mě chce vystěhovat s bytu, nemám ale kam jít. Školu jsem dokončila nedávno. Do práce nastupuji v pondělí, ale první výplatu dostanu až za měsíc a půl. Děkuji za odpověďi
Doplňuji:
Zajímalo by mě, co mohu dělat, abych mohla ještě aspoň měsíc zůstat doma…stačí jen do první výplaty

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Máte tam trvalé bydliště, takže nějaký právní nárok tam máte.

Nejlepší bude s mámou uzavřít nájemní smlouvu.

Stejně budete muset z výplaty něco přispívat na bydlení.

Další odpovědi
pusinka50

doplním atriplex, a to, že v případě podání žádosti na obecní úřad toto vyřízení trvá měsíc a nejsem si jistá, jestli se proti tomu nemůžete odvolat, zavolejte si vedoucí obecního úřadu (jakéhokoliv) a zeptejte se na to

atriplex

Pokud tam máte trvalý pobyt, tak vám v přístupu do bytu zakázat vstup nemůže. Může však podat návrh na obecním úřadě, aby vás z trvalého pobytu v bytě odhlásili – pak byste již do bytu přístup neměla.