Xanada

Vysoušeče bytů má někdo zkušenost?-

Mám suteréní garsonku a zdá se mi zatuchlá-vlhká.

Odpovědi
mosoj

Jestli je opravdu vlhká , tak je to od vlhkosti zdiva z důvodu špatné izolace. A to by jsi mohla vysoušet stále. Pokud přemůžeš vzlínání vody ve zdivu a snížíš vlhkost, jakmile přestaneš vysoušet za chvilku je to tam znovu.

suaeda

Je možno zkusit nějaký vysoušeč (odvhlčovač). Pokud to jde tak doporučuji někde půjčit na vyzkoušení. Jinak platí zásada. V místnosti kde se bude vysoušet tak nejprve trochu ohřát – zatopit. Pak spustit vysoušeč. Pozor je zapotřebí mít zavřené okna a dveře, aby vysoušeč nenasával vzduch zvenku. Po 1 – 2 dnech opět cyklus opakovat stále dokud je v nádržce vysoušeče více odčerpané vody.
Tj. zatopit a znovu vysoušet. Je to poměrně drahé. Další ale levnější varianta je pokud je venku teplé slunečné počasí, tak otevřít okna a instalovat větší ventilátor. Zajistit tak proudění vzduchu.
http://www.vy­baveniprouklid­.cz/odvlhcovac-dt-12m-akce-posledni-kus-za-tuto-cenu/d-72300/