Heřman

Jak se dá zjistit kolik uveze ruční vozík?

Třeba podle fotky, rozměry, konstrukce,…

Nejlepší odpověď
honza19hk

na vozíku jsou nejnáchylnější kola, takže dle kol. Jejich uchycení v rámu, jejich náboje, pláště a popř výplet pokud nemá plný disk.
Klasický dvoukolák na kolech ze stadiona(19×2.25) uveze klidně i 500kg(mám vyzkoušeno) ale musíš na něj opatrně.

Další odpovědi
gecco

Jestli je to komerčně prodávaný vozík, musí mít nosnost uvedenu.
Pokud jde o prototyp (domadělek…), pak lze nosnost spočítat podle ´projektu´ a nebo odhadnout (použitý materiál, kola…) a vyzkoušet.
Z fotky možná, hodně zhruba – pokud bude dostatečně podrobná, z rozměrů to neurčíš…

postcd

jsem lama, ale asi záleží na konstrukci těch kovových prvků, které spojují kola s vozíkem. Představu lze získat pokusem o ohnutí podobně silného kovu celou vahou lidského těla (70kg). při 2, 4 kolech se váha rozkládá jelikož hmotnost nepůsobí pouze do jednoho místa

cukrar

Jedině dle použitých kol.