7KATKA7

Vyšlápnutím pravého pedálu směrového řízení letadla:

se směrovka vychýlí doprava, letoun zatočí doprava a vzápětí se nakloní doleva. se směrovka vychýlí doprava, letoun zatočí doprava a vzápětí se nakloní doprava. se vychýlí směrovka doleva a letoun přejde do vývrtky.

Nejlepší odpověď
mosoj

K uvedení letadla do vývrtky je ještě rozhodující rychlost, která musí být jen o něce vyšší než je pádová.
Uvedení do autorotačního režimu.

„Uvedení vývrtky provedeme z horizontálního letu. Snížíme výkon motoru na volnoběh a plynulým přitahováním řídící páky udržujeme letoun dále v horizontálním letu. Variometr musí ukazovat stále "0“ až do rychlosti, při které vyšlápneme kormidlo nožního řízení. Tato rychlost se může lišit podle typu letadla, a dočtete se ji v každé letové příručce. Bývá přibližně o 10–20 km vyšší než pádová. Vyšlápnutím směrovky na doraz urychlíme vnější křídlo, které získá větší vztlak než křídlo vnitřní a dojde k naklonění letadla společně s otáčením kolem normálové osy a následně k poklesu přídě letadla pod horizont. Právě v tomto okamžiku plynule a naplno přitáhneme řídící páku bez použití křidélek. V průběhu vývrtky udržujeme kormidla ve stejné poloze.
Během autorotačního pohybu je postupně zvyšována úhlová rychlost otáčení od 90st/sec během první otočky až po 180st/sec po ustálení autorotace (cca po třetí otočce vývrtky).
Po ustálení autorotace se již síly a rychlosti působící na letoun nemění za předpokladu, že do tohoto režimu nezasahujeme např. vychýlením křidélek, nebo zvýšením výkonu motoru. Do této ustálené autorotace se letoun dostane při jiném uvedení do vývrtky než je popsáno výše, a to např. i při neúmyslném pádu."

Další odpovědi
GangstaHelper

Není tu otázka.

led

Čo tým chcel básnik povedať?
Ako znie otázka?