Lucky Strike

výše poštovného a balného (AUKRO)

Jsem nová na Aukru a chci prodat nějaké věci. Přečetla jsem si obchodní podmínky i rady a tipy na Aukru a poslední co potřebuji vědět je, jak je to s tím poštovným a balným na Aukru? Tam se uvádí orientační cena, nebo jsou na to nějaké tabulky? Popřípadě kde najdu nějaké ty tabulky s cenami zásilek?
Dlouho jsem balík neposílala, tak nemám přehled, jak to na poště chodí a jaké jsou sazby. Je nějaký cenový rozdíl mezi tím, když balík zašlu na místo vzdálené třeba 80 km nebo 600 km? Pokud ano, jak mám tedy vypočítat cenu poštovného a balného, když ještě nevím, kam budu balík posílat?
Děkuji.
Doplňuji:
Tu vzdálenost myslím jen na území ČR, přes Českou poštu. Teď koukám na ty stránky České pošty. Je tu kalkulátor poštovného, ale ceník balného nikde nevidím..:(

Nejlepší odpověď
Lucijej

Na aukru se uvádí konktrétní cena – cenu obalu – obálky, krabičky si zjistíte v papírnictví a cenu poštovného u přepravní firmy. Např. Česká pošta na svém webu má kalulátor zásilek: http://kzas.ces­kaposta.cz/Cle­anForm.action Poštovné v rámci ČR je jednotné ( je jedno, jestli je to 20km nebo 600km), rozdíl je pouze u zasílání do zahraničí.
Doplňuji:
Tak to balné záleží jen na Vás, jak to zabalíte. Někdo sitřeba balné neúčtuje. Mrkněte se do papírnictví na ceny obálek nebo krabic. Já třeba prodanou věc zabalím do starých novin, a pak buď do bublinkové obálky nebo nějaké krabice, kterou doma vyšaším a přelepím izolepou, takže k poštovnému akorát přiúčtuji jen cenu obálky.

Další odpovědi
MartinR

podívej se na poštu – buď přepážku u vás nebo jejich web
máš tam typ balíku, cenu pojištění atd., vzdálenost podle mne v ceně nehraje roli, ale do jiného státu už bude
vzdálenost by byla důležitá u kurýra
Doplňuji:
balné je tvoje režie … nemusíš chtít nic a nebo si započítáš obalový materiál a práci :)
poštovné je to, co ty zaplatíš poště za balík a chceš to vrátit … ani to si nemusíš nechat od zákazíka vyplatit a můžeš to nechat rozpustit v ceně … jsou e-shopy, které ti poštovné a balné za objednávku nad nějakou hodnotu odpustí
co si k ceně „přirazíš“ je jen na tobě … 100, 140, 180 …

Drap

Vzdálenost po území republiky nemá vliv na cenu poštovného / myslím Českou poštu /. Je jedno jestli balík jde 20 km nebo 500 km. Cena je stejná

Lucky Strike

Lucijej: děkuju, toto jsem potřebovala vědět:) Je holt vidět, že jsem už dlouho na poště nebyla :)

Lucijej

http://www.ces­kaposta.cz/as­sets/sluzby/pro­dej-na-postach/katalog-postovniho-sortimentu.pdf