Pokročilý

Jak je to s poštovným?

Když chci někomu poslat balíček- dárek nebo něco, tak za kolik?
Jak je to ještě s poštovným, když něco prodávám, někdo má zájem, a já mu to chci poslat, tak zaplatím za poštovně a on mi ho potom pošle zpátky i s tou cenou dárku nebo něčeho co ode mě koupil? Nebo jak to je? Díky :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Poštovné si spočítáte podle velikosti a váhy balíčku (u dobírky + příplatek):

http://kzas.ceskaposta.cz/…
Doplňuji:
FOX.IK: ten kalkulátor na webu je přesný do koruny a souhlasí. Je nutné k částce připočítat i všechny případné příplatky a vyjde přesně - nebo Vás na poště natáhli :-)

Další odpovědi:

K tomu je nejlépe si zajít na poštu a vyžádat si ceník. V "Poštovních novinách" tyto informace jsou a tyto noviny "chodí" pokaždé při nějakých zásadnějších změnách cen poštovného apod. Je jen otázka, zda se dostávají do každé domácnosti.
U poštovného je důležitá velikost zásilky, její váha, způsob doručení a také výše pojištění. Tedy cena balíčku.
Nevhodnější je posílat zboží dobírkou, kde dostanete potom celou Vámi požadovanou sumu (když do ceny započtete hodnotu balného a poštovného, tak třeba i s hodnotou té dobírky).
Pokud chcete posílat jenom dárek, tak dostat zpět hodnotu poštovného nemáte šanci.
Pokud by se jednalo o to, že někomu pošlete dobírku a on ji odmítne nebo nepřevezme, potom se Vám tato dobírka vrátít s tím, že náklady ponesete sama.
Pokud dotyčný adresát dobírku převezme a bude ji chtít vrátit, musí z dokladů v balíčku, nebo z informací, které odběratel od Vás obdržel před tím, než jste se na poslání balíčku domluvili, jasně a srozumitelně vyplývat, že se bude vracet jenom hodnota dárku (nebo) zboží, ale náklady na balné a poštovné nikoliv. Na toto si dejte pozor, abyste se zbytečně nedostala do křížku se zákonem.

Bronzový

Nejdříve si zjistětě, kolik bude stát poštovné ( na poště) . potom to přičtěte k ceně zboží a nechte si od kupujícího zaplatit celou částku na Váš účet. Po připsání peněz na účet můžete balíček poslat ( já posílám doporučeně abych měla v ruce doklad, že jsem to poslala). Ještě je tu možnost posílat zboží na dobírku tj. že zaboží bude zaplaceno při převzetí pošťákovi a Vám pak přijdou peníze na adresu. Ale tuto možnost nedoporučuji, protože jsou mezi námi duševně choří lidé, kteří si pro zábavu objednávají zboží, které si pak nepřevezmou a tím Vás oberou o poštovné.

Pokročilý

Kdyz to bude na dobirku, tak se vas na poste zeptaji jestli platba od prijemce bude s postovnym, nebo bez.
Jinak ten odkaz na stranky Ceske posty, kde si spocitate cenu postovneho- tak ten kalkulator je jen priblizny. Me to pak ve vysledku stalo pak asi o 50 kc vic

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 412
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.