kamila44444

Jak je to s poštovným?

Když chci někomu poslat balíček- dárek nebo něco, tak za kolik?
Jak je to ještě s poštovným, když něco prodávám, někdo má zájem, a já mu to chci poslat, tak zaplatím za poštovně a on mi ho potom pošle zpátky i s tou cenou dárku nebo něčeho co ode mě koupil? Nebo jak to je? Díky :)

Nejlepší odpověď
fablen

Poštovné si spočítáte podle velikosti a váhy balíčku (u dobírky + příplatek):

http://kzas.ces­kaposta.cz/Cle­anForm.action
Doplňuji:
FOX.IK: ten kalkulátor na webu je přesný do koruny a souhlasí. Je nutné k částce připočítat i všechny případné příplatky a vyjde přesně – nebo Vás na poště natáhli 🙂

Další odpovědi
anonym

K tomu je nejlépe si zajít na poštu a vyžádat si ceník. V „Poštovních novinách“ tyto informace jsou a tyto noviny „chodí“ pokaždé při nějakých zásadnějších změnách cen poštovného apod. Je jen otázka, zda se dostávají do každé domácnosti.
U poštovného je důležitá velikost zásilky, její váha, způsob doručení a také výše pojištění. Tedy cena balíčku.
Nevhodnější je posílat zboží dobírkou, kde dostanete potom celou Vámi požadovanou sumu (když do ceny započtete hodnotu balného a poštovného, tak třeba i s hodnotou té dobírky).
Pokud chcete posílat jenom dárek, tak dostat zpět hodnotu poštovného nemáte šanci.
Pokud by se jednalo o to, že někomu pošlete dobírku a on ji odmítne nebo nepřevezme, potom se Vám tato dobírka vrátít s tím, že náklady ponesete sama.
Pokud dotyčný adresát dobírku převezme a bude ji chtít vrátit, musí z dokladů v balíčku, nebo z informací, které odběratel od Vás obdržel před tím, než jste se na poslání balíčku domluvili, jasně a srozumitelně vyplývat, že se bude vracet jenom hodnota dárku (nebo) zboží, ale náklady na balné a poštovné nikoliv. Na toto si dejte pozor, abyste se zbytečně nedostala do křížku se zákonem.

Nikkol

Nejdříve si zjistětě, kolik bude stát poštovné ( na poště) . potom to přičtěte k ceně zboží a nechte si od kupujícího zaplatit celou částku na Váš účet. Po připsání peněz na účet můžete balíček poslat ( já posílám doporučeně abych měla v ruce doklad, že jsem to poslala). Ještě je tu možnost posílat zboží na dobírku tj. že zaboží bude zaplaceno při převzetí pošťákovi a Vám pak přijdou peníze na adresu. Ale tuto možnost nedoporučuji, protože jsou mezi námi duševně choří lidé, kteří si pro zábavu objednávají zboží, které si pak nepřevezmou a tím Vás oberou o poštovné.

FOX.IK

Kdyz to bude na dobirku, tak se vas na poste zeptaji jestli platba od prijemce bude s postovnym, nebo bez.
Jinak ten odkaz na stranky Ceske posty, kde si spocitate cenu postovneho- tak ten kalkulator je jen priblizny. Me to pak ve vysledku stalo pak asi o 50 kc vic