Pokročilý

Vysavač pro alergiky

Našemu synovi zjistili alergii na prach a roztoče, tak m.j. doma řešíme otázku, jaký vysavač je vhodný pro hladké povrchy (PVC) i koberce, aby je vysál opravdu důkladně.

Prý jsou nějaké vysavače s dvojitými filtry či co, že nevíří prach v místnosti. Máte s tím někdo zkušenost?

Nebo co ty vysavače s mokrým čištěním?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

zde vám posílám diskuzi na vysavač pro alergiky
od Aleš v Pon 02. Bře 2009 12:44:44

Stručné doporučení pro alergiky najdete na:
http://www.proalergiky.cz/…
a konkrétní vysavače si můžete vytipovat v jejich eshopu:
http://www.proalergiky.cz/…

Pokud jsou v domácnosti alergici všichni, asi je nejlepší volbou jeden z doporučovaných sáčkový modelů. Pokud máte k dispozici nealergika, který může bez následků vyklopit nádobu s prachem, volil bych cyklónový (neplatíte za sáčky - cca 50 Kč jeden, vysavač má stále maximální výkon - neucpává se sáčkový filtr, prach v domácnosti neskladujete - nehnije a neplesniví Vám obsah sáčku - než ho po měsíci vyhodíte). Nedoporučoval bych "vodníka" - některá nečistota je nesmáčivá a voda ji nezachytí. A příprava k provozu a čištění je kapitola sama o sobě.
Zastánci sáčkových vysavačů tvrdí, že provozní náklady cyklónových a sáčkových jsou srovnatelné, protože u cyklónových musíte měnit permanentní HEPA filtr - což je cenově srovnatelné. Už ale neuvádějí, že se stejnou frekvencí musíte měnit HEPA filtr i u sáčkových vysavačů, takže peníze za sáčky jsou tak jako tak navíc. A některé cyklónové vysavače mají filtry omyvatelné, takže Vám vydrží dostatečně dlouho (Dyson tvrdí, že celý život).
U cyklónových bych moc neexperimentoval s výrobcem a držel bych se doporučení - kvalitní konstrukce je totiž extrémně důležitá (oproti sáčkovým, které mají velmi jednoduchou a léty prověřenou konstrukci). U nekvalitních "cyklónových" (spíše bezsáčkových) vysavačů není prach dobře separován rotací vzduchu a rychle se zanášejí následné filtry.
Já sám mám pozitivní zkušenosti s cyklónovými vysavači Samsung (starší SC 7030 a současný SC 9560) a velmi negativní s bezsáčkovým vysavačem ETA (Nio 7464).Aleš

No ja nevim,ale podstata je takova,ze by jste mel uplne zavrhnout kvuli alergii koberce,tak nebudete potrebovat vysavac(usetrite),jak jsem psala o tech rohozich tam je snadna udrzba a na lino staci mop.

Diskuze k otázce

Stříbrný

elektrikář

Nejlepší je větší hrncový vysavač, má velké vzduchové čerpadlo a výmněnné filtry které jdou vypláchnout.Značku už nevím byl z anglije a prodejnu mněli v Holešovicích pod
národní galerii. Moje přítelkyně s ním byla
velice spokojená.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.