Nechápavé

Vysavač – jak opravit?

Zapnu normalne vysavac chvilku(2s) hučí normálně a hned zacne uplne na hlas pískat čím to je a jak opravit ??

A cim to spravit ?? Jak zprovoznit?? Kde to lozisko najdu

Nejlepší odpověď
lexx

suché ložisko motoru ?

Další odpovědi
gecco

Pokud je to ložisko*) – a s Lexxem souhlasím, není to oprava ´klik-sem-klik-tam´…
😉
Je potřeba vysavač rozebrat, ložiska stáhnout a nalisovat nová. Taky je často levnější koupit vysavač nový (zejména, pokud jde o nějaký prťavý levný typ)…
😉
___
*) pokud si na rozborku troufneš, další možností pískání je ventilátor – zkontroluj, jestli se do něj něco nedostalo a nedře, ložiska bych už neřešil…

Agneta

Až to ložisko najdeš, tak ho hlavně nemaž olivovým olejem – ten si dej na celozrnný chléb s rajčetem…:DD
Použij motorový olej z auta, ten je vJečný – nebo vŽitný, podle toho kdes zaparkoval to auto:DD

Doplňuji: „věčný“…

mosoj

Dej vědět jestli se ti podaří vysavač rozebrat. Je to snadné, když víš kam máčknout a za co zatahat.
Do ložisek se nedává olej ale vazelina.
Motor ve vysavči tvoří jeden uzavřený kompakt s ventilátorem.

Luxx

a to se dnes vyplatí, opravovat vysavač či jej dokonce nechat servisovat??

Emefej

Výměna ložisek není v domácích podmínkách snadná. vyhledej servis a v žádném případě nemaž ložisko olejem.