alpik

Jde vyřadit posádku tanku vhozením odjištěného ručního granátu do hlavně?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Hlaveň při výstřelu musí vydržet mnohonásobně vyšší tlaky, než mohou vzniknout výbuchem ručního granátu.

Další odpovědi
anonym

Pokud by byl otevřen závěr kanonu a granát se skutálel střelci pod nohy, tak ano.

honza19hk

ne. hlaveň jede zničit třeba explozí tankového náboje v hlavni,nikoliv ale granátu. znehybnit tank lze docela efektivně hozením zálné lahve na motorový prostor,přes filrt sání shoří hadice atd…
Dnešní tanky mají nabíjecí automat, tudíž žádný závěr co zavírá nabíječ.

Klaproth

Technicky nemožné. Jako bývalý tankista pouze dodám: velitel tanku, který by v průběhu boje dopustil, aby mu někdo mohl něco strkat do laufu, by byl naprostý idiot.

BANAN93

joooo taky jsem viděl živí mrtví, jak to tam Daryl hodil do hlavně a taky jsem si říkal že to je blbost – tank byl poměrně novej – určitě měl záklapku a samonabíjení – jen nějaký boční podavač munice

lexx

velmi pravděpodobně to posádka i lauf vydrží ale může se dekalibrovat – mírně nafouknout a znehodnotit stejně jak kovovými střepiny granátu co tam uvíznou

Dochy

Osobne: Nevim. Vsichni tu pisou, jak je to nemozny a srovnavaj silu tankovyho a rucniho granatu. Ale u toho tankovyho granatu v hlavni obvykle bouchne jen ta naloz, ktera jej ma vystrelit. Nikoli ta, ktera ma znicit cil.

Klaproth

Většina munice, která se používá v tancích, nemá výbušný projektil. V T-72 jsme vozili jenom 12 granátů s klasickou výbušnou hlavicí. Zbytek byly podkaliberní protitankové granáty, u nich nemá co vybouchnout. Vystřeluje se wolframový hrot, který ničí protivníkův tank kinetickou energií.

alpik

Tak koukám, že to jde http://www.am­k.to/videa/nej­novejsi/detail/37283/