Zvědavý

Vyrábí se ještě někde sirky, které šlo zapálit o cokoliv?? Jak se jim říká?

Ty sirky byly hodně k vidění např. v němých a prvních zvukových filmech. (Chaplin škrtal třeba i o zadek nebo botu.) Vyrábí se ještě? A jestli ne, tak proč se něco tak dobrého přestalo vyrábět? A jestli ano, kde by se daly sehnat? díky

Vyrábí se ještě někde ty sirky co šli zapálit o cokoliv ??

Nejlepší odpověď
Kepuč

Jo, říká se jim kovbojské sirky, u nás se dají koupit v obchodech s pyrotechnikou nebo v obchodě s žertovnými předměty

Další odpovědi
Lamalam

Ano, vyrábí. Prodávají se dokonce i sirky, které zapálíš i mokré.

gecco

Pokud vím, nevyrábí – právě proto, že je šlo zapálit škrtnutím o cokoli suchého – hrozilo nebezpečí samovolného vznícení…
😉
Nyní se vyrábí tzv. bezpečnostní zápalky – kdy musíš hlavičkou škrtnout právě jen o škrtátko (k zapálení dochází zahřátím hlavičky i škrtátka)…
😉

cochee

Nedávno jsem je měl v ruce, měli je v hospodě k prodeji. Byla to běžná zápalková krabička, ale bez škrtátka. Nejlépe chytaly o účtenku, položenou na stole.

Mravenec

V Praze v Ptákovinách za 10Kč přesněji. 😁

isteron

Švédske zápalky. Natočený bol aj film, autor bol veľmi známy spisovateľ.

bolak

Hádám že všechny fabriky co tohle vyráběly už shořely. Čím to asi mohlo bejt..

Zvědavý

Myslím jestli pod jakým názvem je můžu hledat. Jak v obchodech tak na internetu. Fakt Kovbojské ?

cochee

Jj

jáára

jo. umím i obyčejnou sirkou o sklo.

cochee

To jsem jako děcko zkoušel a skutečně několikrát mi zápalka chytla o okno, načež jsem dostal od rodičů na pysk, protože škrt zůstal na okně navěky (sklo se poškrábalo).