Zlatý

Vyráběli jste si podomácku periskop?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Samozřejmě. Jako kluk. Tehdy to snad byla nutnost. Bez periskopu člověk nic neznamenal. Bylo pár let po válce

Další odpovědi:

Pokročilý

ve fyzice nám byl uložen takový úkol. s ubývajícím domácím kutilstvím si myslím, že je tento úkol pro většinu žáků takřka nemožný. úkol jsem odevzdala, ale vyrobil mi ho strýc.

Bronzový

Ano, ale nevyráběl jsem ho já. Dodnes na to vzpomínám, byla to skvělá věc. Ještě si dnes pamatuji, jak vypadal.

Jistěže - několikero...
Od papírového po poměrně bytelný překližkový - jak chceš při ´bojovkách´ dobře vidět a přitom nebýt vidět, pokud máš omezené možnosti maskování?
;-)

Zlatý

Jo, dělal jsem ho jako kluk. Desky ze sololitu, cca půl metru dlouhý a na koncích taková ta klasická zrcátka. Uchytil jsem je přes gumičky. Ty stěny jsem k sobě přitloukl hřebíky a jak je ten sololit tenký, tak spousta těch hřebíků vylezla. a byla vevnitř vidět. Pak jsem to vylepšil, že jsem z toho sololitu nechal udělat delší, cca metr a předtím jsem to řezal ručně a podruhé jsem si to nechal uříznout na cirkulárce. I metodu spojení jsem zvolil jinou, tentokrát lepení. Výsledek ale dobrý nebyl, protože ten periskop už byl moc dlouhý a nebylo v něm již moc vidět. Takže tak. ;-)

Pokročilý

ano
Doplňuji:
btw, píše se po domácku ;)

Diskuze k otázce

Zlatý

barbakan

jinsun, začáteční písmeno se píše velké a pokud jde o příslovce, tak já to mám správně.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.