Vypraný telefon Nokia N8 v pračce

Dobrý den, podařilo se mě dát telefon omylem do pračky na deset minut když jsem na to přišel ihned jsem ho vyndal vysušil, vyndal baterku, sim a paměťovou kartu. A dal do sklenice z rýží a na topení? Dá se jěště něco dělat abych ho zachránil? Děkuji moc za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

ta rýže byla dobrý nápad doporučují to
všichni experti nech ji tam aspoň dva
dny vyschnout :o)
Doplňuji:
Teď tedy babičkovská rada třetí: Rýže. Vezměte plastovou krabičku na jídlo, do poloviny ji zaplňte rýží, vložte mobil, dosypte rýží a zavřete víčkem. Nemáte-li krabičku, poslouží i zavázaný igelitový pytlík. Teď nechte pracovat čas a přírodu – v následujících třech dnech by měla rýže vytáhnout z mobilu veškerou vlhkost.

Recept pochopitelně není zaručený a stoprocentní, ale pokud se nerozhodnete pro variantu “profesionální servis”, zvýší šanci na zotavení mobilu. Já jsem tento postup vyzkoušel osobně – můj iPhone si ve vodě poležel delší dobu, takže byl zevnitř dokonale prolitý a rýžová kůra jej zachránila před cestou do křemíkového nebe.

Další odpovědi:

Bronzový

Nic. Ito co jsi udělal je málo. Obyčejná voda už může poškodit telefon, který po čase začne vykazovat chyby. V pračce je prací prášek, který je agresivní, který podporuje chemické reakce. Pokud by se ti podařilo telefon nastartovat, tak je jen otázkou času, kdy ti přestane fungovat.

Pokročilý

Spoléhej na zázrak. Mně se stalo to samé, také to byla Nokia a nezachránil ji ani servisák.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.