LucianaL

Výpověď z nájmu nájemcem ze zdravotních důvodů lze bez výpovědní lhůty?

Již jsem se tady ptala, jestli může děda podat výpověď z nájmu bez výpovědní lhůty, protože se mu zhoršil zdravotní stav natolik, že potřebuje celodenní péči.
Dostalo se mi odpovědi, že ze zdravotní závadnosti bytu.Může se za tuto závadu bytu považovat i to, že v předsíní bytu má 5 schodů, které už není schopen vyjít a na stěně nejsou ani namontované madla?Děkuji za odpověď Lucka

Nejlepší odpověď
ReHu

Schody nejsou závada.
Závadou může být třeba toxické lepidlo použité na podlaze nebo děravá střecha, nefunkční elektr.vedení apod.
Na madlech se můžete zkusit dohodnout.
To, že nájemník není schopen vyjít shody, není chyba majitele.

Další odpovědi
ivzez

Schody v předsíni neznamenají zdravotní závadnost.

Zdravotní závadností jsem mínila např. plíseň, kterou nezpůsobil nájemce nevhodným používáním bytu (nedostatečným topením a větráním). Prostě
závadu, pro kterou v bytě nelze bydlet, aniž by došlo k poškození zdraví.

Luciano, proč nezkusíte majiteli navrhnout ukončení nájmu dohodou?
Pokud doposud nebyly žádné problémy, mohl by (není to jeho povinnost)
majitel v této situaci vyhovět a přistoupit na dohodu.

Mc Merkurion

to neni zdravotní,ale technická závada (když se budem bavit o „závadě“)…
(muselo by se jednat například o plísně a podobně)