Výpověď - proč?

Dobrý den nastoupila jsem do práce na smlouvu,která byla na dobu neurčitou.Byla jsem tam od rána do večera.V pondělí jsem šla na neschopenku se zádama a mám doporučené rehabilitace.Dozvěděla jsem se,že mi zaměstnavatel dal výpověď už v pátek.Proč mi to neřekl?A ještě jak se počítá nemocenská těm kalkulačkám nerozumím.Mám částečný invalidní důchod.Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Protože z dotazu není zřejmé z jakého důvodu jste obdržela výpověď, tak svoji odpověď zaměřím jiným směrem:
- aby byla výpověď platná, tak vám musí být předána do vlastních rukou
(§ 334/1 zákoníku práce)

- až na výjimky vám zaměstnavatekle nemůže dát výpověď v ochranné době (např. když jste nemocná)
(§ 53/1)

- nemocenská se vypočítá ze ´základu´, který se zjišťuje určitým způsobem z posledních 12ti měsíců

- níže máte odkaz na kalkulačku, které budete určitě rozumět :-) do příslušného okenka zapište odhadem vaši průměrnou měsíční hrubou mzdu za poslední rok, stiskněte vypočítat a objeví se vám výsledky, které lze interpetovat takto:
a) první položka bude vždy nula :-)
b) druhá položka je částka na den, kterou vám zaplatí zaměstnavatele
c) a ty další položky vám bude vyplácet sociálka, ale s určitým časovým odstupem

http://www.penize.cz/…

---

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast13h14.aspx

Další odpovědi:

Pokročilý

Výpověď pokud byla dána v pátek, musela byste ji v pátek podepsat, nepodepsaná výpověď je NEPLATNÁ!!! Ať je to dohodou, nadbytečnost nebo hrubé porušení prac. kázně. Každopádně jestli vám dal výpověď v pátek pro nadbytečnost máte 2 měs. výpovědní lhůtu a 3 měs. odstuoné (nebo dohoda o 5 měs. odstupném bez výpovědní lhůty), ale jestli marodíte (do 14 dnů od podání výpovědi) tak jste v ochranné lhůtě kdy vám je normálně vyplácena nemocenská. Nenechte s sebou "vyjebat", bohužel je to další typicky český folklór.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.