Rambo

Jak se vyhnout pokutě za předčasné odstoupení od smlouvy o úrazovém pojištění?

Dobrý den, pořídil jsem si úrazové pojištění, mám ho 8 měsíců a už ho nechci mít, ale pokud odejdu dřív, než jim poplatím 6 let, budu platit pokutu 2000 Kč. Prosím neví někdo, jak se tomu vyhnout? Jsou to vydřiduši a nehodlám jim dát ani korunu, pokud to bude možné :) jinak jsem ztracený :( jaký zákon použít? jsou to akorát penězožrouti. Děkuju za info.

Odpovědi
Arne1

Je to skutečně úrazové pojištění? Těch 6 let mi tam nějak nehraje.

Jediné, co mě napadá – že bys byl při sjednávání uveden v omyl, co se týká vlastnosti pojištění, tj byly ti podány nepravdivé informace. Ale špatně se to bude dokazovat.

Doplnění:
Mám dojem, že máš sjednané životní pojištění. Při sjednání jsi nedával pozor, zapamatoval si každou desátou větu a teď vůbec nevíš, co ta pojistka znamená. Jen ti někde v paměti utkvělo, že tam je něco s úrazem. Přitom ty ostatní složky toho pojištění mohou být i významnější než ta úrazová, to záleží na tom co tam máš sjednané a co se ti přihodí.
Nemysli si, že pojištění například denního odškodného je zbytečné, když budeš pár dní doma a nemocenská ti sníží plat, tak budeš říkat něco jiného. Obdobně by se dalo diskutovat o všech položkách které tam máš zřejmě nastavené.

Nejlepší bude, když pohledáš v dokumentech co k té pojistce máš, měl by tam být kromě pojistné smlouvy a pojistných podmínek i nějaký přehled pojištěných rizik, přehled plateb do budoucna, eventuálně vývoj kapitálové hodnoty. A pokud tomu nerozumíš (jako že asi opravdu ne), tak buď si domluvit schůzku přímo s někým z Metlife (na webu budou mít nějaké kontakty na obchodníky, případně ti někoho v blízkosti poradí), nebo přes známé sehnat libovolného pojišťovacího poradce – ani nemusí být specialista na Metlife. Pojmy v té pojistné smlouvě budou obecné a ve spojení s pojistnýma podmínkama se v tom poradce dokáže zorientovat a znovu ti vysvětlit co a proč v té pojistce máš. Samozřejmě, musíš všechny ty dokumenty najít, pokud to bude problém tak se obrátit na pojišťovnu a oni ti pošlou kopii.

A nezapomeň, náhoda je blbec, a když něco zrušíš tak se jako naschvál něco stane a budeš to potřebovat!

ivzez

Také se mi nezdá, že by šlo o úrazové pojištění.
Není to úrazové pojištěné jenom „přídavek“ k něčemu dalšímu?

Neporadíme Vám, jak obejít platnou smlouvu
ani všeobecné obchodní podmínky Vaší pojišťovny.

Poradíme Vám, abyste si obojí důkladně pročetl
a postupoval legálně, tzn. vypověděl smlouvu tak,
jak to máte přímo ve smlouvě a ve VOP.