Avatar uživatele
Registrovaný

Výplatní lístek je povinen dát zaměstnanci mistr,nebo jej má dělník žádat u mistra o jeho vydání?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nadřízený má povinost vydat výplatní pásku bez jeho vyžadání.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

...předchozí správnou odpověď doplňuji o jedno doporučení :

Napište zaměstnavateli (a neřešte zda na dopis napsat jméno mistra nebo dalšího šéfa) dopis, ve kterém jej požádejte, aby vám vydal písemný doklad obsahující údaje o jednotlivých složkách mzdy ...a pokud do dopisu uvedete odkaz na paragraf*) zákoníku práce, tak to bude jenom dobře.

--------------

*)
§ 142/4 ZP
Při měsíčním vyúčtování mzdy(...)je zaměstnavatel POVINEN vydat zaměstnanci písemný doklad obsahující údaje o jednotlivých složkách mzdy(...)

Na ŽÁDOST zaměstnance předloží zaměstnavatel doklady, na jejichž základě mzdu nebo plat vypočetl.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast6h7.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.