FlAsh_7

Vyplatí se investovat do bankovek?

Dobrý den, vyplatí se z dlouhodobého hlediska investice do starých/nových zahraničních bankovek? Je to dobrá investice? Za jak dlouho se peníze zhodnotí?

Odpovědi
Drap

Investrice do bankovek neni vlastně investice v pravém slova smyslu. Jde spíše o dlouhodobé uložení. I tak může nastat za jistých podmínek zhodnocení, neni to však ničím garantováno a kdy a na jakou hodnotu se zhodnotí, nelze ani odhadovat. Hodnota této komodity se řídí poptávkou trhu.

nyjono

Vyplatí, jen ne tobě. Nejspíš až tvým vnoučatům v dospělosti.

Pepa25

Zakopaný pes je v tom „starých/nových“! Je totiž možné koupit:

  1. platnou bankovku – její hodnota je dána směnným kurzem + potenciální sběratelskou hodnotou, ale ta je značně nejistá, protože nikdo netuší, kolik bankovek bude celkem vydáno a v jakém období …
  2. neplatnou bankovku – ta má jen sběratelskou hodnotu, která je dána kvalitou, vzácností, případně vlastnictvím celé sady v určité době platných bankovek …