Ivetka303

Výhra auta a jiného – co daně

Je pravda, že když vyhrajete nějakou cenu – např. automobil nebo peníze, musíte z této výhry odvádět daň? Jak to je v případě auta – nepřijde vám to jako blbost? To bych musela do výhru (auto) prodat, abych měla na daň :)

Nejlepší odpověď
Drap

I výhry se daní nad určitou sumu. Výhry také mohou být však hrazeny pořadatelem, ale toto se stává zřejmě velmi zřídka.

Další odpovědi
Kric.ouwner

Říká se tomu „daň z výhry“ , a je to dle finanční hodnoty výhry , žádného „soudního znalce nepotřebujete“ u každé výhry je finanční hodnota , a je to snad od 3 do 15 % , každopádně jako výherce nemáte povinost tuto daň platit ( pokaď pak ve smlouvě kterou poté uzavíráte se nepíše jinak což většinou je ) ale jinak dle zákona by měl daň platit dárce , ale často tomu tak není .A vyhrála li jste u společnosti Sazka tak ještě minulí rok tomu bylo tak že všechny výhry byly od daně osvobozeny ( zaplaceny ) tudíž výherce platit nemusí nic , ale teď jak je tam nové vedení tak nevím ale myslím si že to neměnily…

Zdroj: http://zakony.cz/

Earl Sin

Doporučuji se zeptat provozovatele soutěže.
Když byla soutěž o Volvo u Mountfieldu, tak jsem se jich ptal mailem a bylo mi sděleno, že částku za daň hradí oni. Náklady tedy nulové.
Nicméně za mail nic nedáš :)

Michal Kole

Když vyhraješ v sazce tak ve zprávách říkali, že to se prý nedaní.

To auto tuším musíš nechat ocenit soudním znalcem a pak z něj zaplatit daň trochu krkolomné. připouštím