Thorann1

Kdy se platí daň z výhry?

Dobrý den, chtěl bych se prosím optat na menší otázečku.
Když vyhraji ve sportce nad 10.000 Kč, tak co vím se mi ztrhne z výhry 15% DZP.
Avšak ta hlavní otázka.
Platí se daň, když vsadím v jedné hře na 2 tickety a vyhraji z prvního ticketu 4000 Kč a z druhého ticketu 8000 Kč?
Děkuji za jakékoliv odpovědi.
Doplňuji:
Omlouvám se za tu prasárnu s tím ztrhne se. Nechápu, proč si zkontroluji zprávu, až po odeslání.

Odpovědi
anonym

Daň z vyher odvádí provozovatel hry. Spíš by byl zajímavější dotaz, pravidelné vyhry v součtu musim přiznat u finančáku?

Pepa25

Výhry z oficiálních sázkových her (Sazka … ) jsou v ČR osvobozeny od daně z příjmu fyzických osob (§10 odst. 3)!
Česílko: je to bez ohledu na výši.
Doplňuji:
Co není osvobozeno: http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/32818-jsou-vyhry-osvobozeny-od-dane/

anonym

Pepa25, hry státu a hry provozovatele. Jako výherce mne to netankuje, odvod je od provozovatele, pak máš pravdu, některé jsou osvobozeny od daně.

ahold

Dotaz k tématu.
To se musejí přiznávat finančáku výhry ze sportky, sazky atd?