Avatar uživatele
Registrovaný

Kdy se platí daň z výhry?

Dobrý den, chtěl bych se prosím optat na menší otázečku.
Když vyhraji ve sportce nad 10.000 Kč, tak co vím se mi ztrhne z výhry 15% DZP.
Avšak ta hlavní otázka.
Platí se daň, když vsadím v jedné hře na 2 tickety a vyhraji z prvního ticketu 4000 Kč a z druhého ticketu 8000 Kč?
Děkuji za jakékoliv odpovědi.
Doplňuji:
Omlouvám se za tu prasárnu s tím ztrhne se. Nechápu, proč si zkontroluji zprávu, až po odeslání.

Odpovědi:

Avatar uživatele

Daň z vyher odvádí provozovatel hry. Spíš by byl zajímavější dotaz, pravidelné vyhry v součtu musim přiznat u finančáku?


Avatar uživatele
Bronzový

Výhry z oficiálních sázkových her (Sazka ... ) jsou v ČR osvobozeny od daně z příjmu fyzických osob (§10 odst. 3)!
Česílko: je to bez ohledu na výši.
Doplňuji:
Co není osvobozeno: http://www.finance.cz/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Pepa25, hry státu a hry provozovatele. Jako výherce mne to netankuje, odvod je od provozovatele, pak máš pravdu, některé jsou osvobozeny od daně.

Avatar uživatele
Bronzový

ahold

Dotaz k tématu.
To se musejí přiznávat finančáku výhry ze sportky, sazky atd?

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.