Anano

Vyhořet na troud

Když něco vyhoří až na troud, co to znamená? Předem děkují za odpovědi)))

Nejlepší odpověď
anonym

Že to shoří na popel!

Další odpovědi
venkovan

Taky lze říci normálně úplně shořel nebo vyhořel do mrtě, zbyl jen popel. „Vyhořel na troud“ může být i ve spojení naprostého neúspěchu třeba u zkoušky, při závodě, při vyznávání lásky druhé osobě, při kritice šéfa atd.
Poopravím Hladu: – troud je především rozpadlá dřevní hmota například v dutinách stromu. Mimo jiné, je důležitý pro vývoj mnoha živočichů, asi nejznámější je vzth mezo roháčem obecným a troudem ve starých dubech či rozkládajících se pařezech). Zpravidla nehoří hned plamenem, ale jiskra ho dokáže spolehlivě zapálit na tolik že začne doutnat a to už se nechá rozfoukat. Dýmání troudu se po desetitisíce let využívá na uchování ohně (troud se žhavými uhlíky se zabalil třeba do „syrových“ listů) ale i na včelky – tedy získání medu.

Hlada

Troud je materiál, který se používá k rozdělávání ohně pomocí jiskry z křesadla. K zachytávání jiskry je možné použít spálené textilie. Z toho vzniklo toto slovní spojení.