Avatar uživatele
Registrovaný

Vydědění dcery

Můj manžel má z prvního manželství dceru,které bude 18 let a se kterou se již 10 let nestýká, dcera již nemá ani jeho příjmení, protože její matka se znovu vdala, je tento důvod nestýkání k vydědění jeho dcery? Stačí sepsat pouze listinu o vydědění,kterou si dojdeme notářsky ověřit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nestačí. Vydědit dítě je možné jen ze zákonem vymezených důvodů.
Zdroj: Občanský zákoník § 469a

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

To nelze. K vydědění můsí vést zvlášť závažné důvody, které vymezuje zákon. Nestýkání se není zvlášť závažný důvod.


Avatar uživatele
Stříbrný

Proč by jí měl vydědit, když je to jeho dcera? Nezáleží na tom, jestli má nebo nemá jeho přijmení - je to pořád jeho dcera - má ho v rodným listě apod. Udělala Vám snad něco špatného? Nebo jen chcete manželovy peníze?


Avatar uživatele
Zlatý

K vydědění je třeba mít vážnější důvod než je nestýkání se a nové příjmení.


Avatar uživatele
Pokročilý

Listina o vydědění se musí vyznačovat stejnými formálními znaky jako závěť, může být pořízena :

• Vlastnoručně
• Nepořízená vlastnoručně za přítomnosti svědků
• Ve formě notářského zápisu

Návod, jak vydědit potomka v odkazu:

Zdroj: http://www.jaktak.cz/jak-na-vy dedeni-potomka.html

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 394
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.