mosoj

Vybíráte zimní pneumatiky podle dovoleného zatížení a rychlosti?

Jalé zatížení se myslí ?
Doplňuji:
Pravdu má Hansi. Tytéž čísla ( a nejenom ty co udávají rozměr pneumatiky) máte v technickém průkazu. Na pneumatikách musí být stejné, nebo čísla vyjadřující vyšší odolnost !!

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud vím, tam každé aauto je homologováno s určitými typy pneumatik. A ty jsou zapsány ve velkém techničáku. Jiné tam být nesmí. Osobní zkušenost.
Mohou tam být lepší, tedy vyšší rychlost nebo zatížení, ne horší.

Další odpovědi
gepik

Asi bychom měli. Zatížení – nosnost . . . více v tabulce . . . http://www.inzerce-auto.cz/clanky/pne­umatiky-a-jejich-znaceni

Zdroj: http://www.inzerce-auto.cz/clanky/pne­umatiky-a-jejich-znaceni

jendahun

Ne.Podle peněz.Nejezdím ani rychle,ani náklaďákem.

venkovan

Na pneumatice se najdou ještě čísla a písmenu. Je potřeba se podívat na stránky co které číslo znamená. Písmeno znamený rychlost, číslo maximální zatížení na kolo, Třeba 110 T Je zatížení pneu na 1000 kg, rychlost 190 km/hod. Takže váhu na auto podle techničáku a rychlost bych dal nad zákonnou maximálku na dálnicích.
Natechnických prohlídkách to někdy kontrolují