Frantich

Výběr telefonu

Mamka by chtěla nový mobil,musí být vysouvací/klasický nesmí být dotykový,aspoň 5mpx foťák a nejlíp kovové tělo.Znáte nějaký takový?Doteď měla Samsung U900 a byla s ním spokojená :)

Odpovědi
badisko

Ano zmam a jsem snim nesmirne spokojen…fotak ma 8.1 megapixel…Sony Ericsson W995…zde je o nem vice …http://mobil­.idnes.cz/recen­ze-sony-ericsson-w995-walkman-bez-kompromisu-fbw-/mob_sonyeric­sson.aspx?c=A091113­_143452_mob_so­nyericsson_vok

Bedy

Předpokládám, že nežijete v omylu, kdy víc megapixelů znamená lepší fotky. To vůbec není pravidlo. Důležité jsou i například čočky – je rozdíl mezi nějakou platovou potvorou a nějakými solidnějšími čočkami.
Například foťák s 3.2MP a lepšíma čočkama Vám udělá určitě lepší fotky, než foťák s 5MP a nějakýma plastovýma potvorama. Na to opravdu pozor. Megapixely udávají rozlišení, ne kvalitu fotky.

Podle mého názoru by pro mamku mohla být dobrá volba Nokia E52 – má luxusní výdrž baterie – vydrží až 8 hodin s puštěnou navigací nebo 8 hodin telefonování vkuse.
Mobil má kovové tělo s občasnými plastovými prvky – ale jinak ten mobil je opravdu pevný.

Výhodou může být i lepší podpora aplikací a her díky operačnímu systému (Symbian), samozřejmostí je přístup na internet (i zdarma přes wi-fi). Myslím si, že to by mamka mohla taky ocenit.

Menší nevýhodou může být nesplnění podmínky 5MP foťáku, nicméně mobil dělá docela hezký fotky a má rozlišení 3.2MP, což ve finále zas až taková tragédie nebude. A taky cena je trošku vyšší, ikdyž tý kvalitě tak odpovídá no.

Mobil jsem minulý léto doporučoval svému známému, který jezdí hodně na kola a strašně si chválí navigaci a i ty fotky, co to dělá, tak když to pak pouští na počítači, tak to vypadá opravdu solidně.

Kdybyste však trvali na těch 5MP, tak doporučím mobil Nokia C5–00.2 – baterka má taky solidní výdrž, ikdyž ne takovou jak ta E52 a taky ta cena je skoro poloviční, avšak mobil nemá wi-fi, takže připadá v úvahu pouize placený internet od operátora. Na druhou stranu však dělá fotky ve vyšším rozlišení no.
Tělo má taky kovové prvky (rám je kovový).

Takže bych vybíral mezi těmito dvěma.

Kdyžtak mi napište do vnitřní pošty a koukli bychom na něco jinýho, kdyby se mamce nelíbilo.