Zlatý

Vy, mladí, rozumíte slovům našich bývalých spoluobčanů, kteří tady píší ve slovenském jazyce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Podľa mojich skúseností, mnoho mladých už nerozumie niektorým výrazom. Na Slovensku to nie je až tak tragické, pretože veľa filmov je v češtine.

Veľa ľudí, podobne ako teraz tu kolega setapouch si ale pletú pojem jazyk, reč národa, s politikou. No napriek tomu, aj keď setapouch napísal "Ne, nerozumím." podľa jeho odpovedí a komentárov na moje a arygnocové príspevky veľmi dobre rozumie slovenskému jazyku.
PS.
Pokiaľ nerozumiete niektorému výrazu, slovnému spojeniu, môžte urobiť ako to spravil ´legenda českého internetu Michal Kolesa´ opýtajte sa, možno v diskusii, možno vnútornou poštou. Profil, na rozdiel od mnohých, nemám uzavretý. Veď toto je stránka otázok a odpovedí na ne, tak ak niekto nerozumie príspevku môže sa opýtať, od toho tu sme a nie od rozoštvávania ľudí rôznych národností.

Další odpovědi:

Bronzový

Rozumím až na nějaká slova , protože jsou třeba úplně jiná než v češtině.

Bronzový

Ano, skoro všechno :-) Jen některým jednotlivým slovům (výjimečně) ne.

Pokročilý

Pokud se jako mladý počítá i věk 17 . Rozumím .

Bronzový

Bez problémov, aj keď slovenčinu počujem v škole. Mám kamarátku zo Slovenska, s ktorú si posielame už niekol'ko rokov listy. Mám ten jazyk rada, je taký krásne mäkký :) (snad to mám správně :D)

Pokročilý

Ano bez problémů.

Stříbrný

Ne, nerozumím. Nejspíš kvůli tomu, jak se z jejich vysněného státu rychle vystěhovali. Např. takovému arygnoc, když říká "stahování je legální", rozumím "stahování není legální".

A hlavně nerozumím, proč tolik stáli o tu samostatnost, když se pak nasockovali zpátky k nám, vysávat náš systém.

Zlatý

Ano a těm, kterým ne, ty se pokouším najít
na netu a je to, koukám často na sk.TV jsou
tam kolikrát lepší filmy než na našich progr.
i premiéry, který jsem neviděla :-DD

Bronzový

ale jo, vesměs jo.. jen jednou jsem musela použít Google translator, a to kvůli slovu ''näjma'' či jak se to píše..

Diskuze k otázce

Zlatý

led

Luxx,
najmä = zejména

Bronzový

Luxx

jezdím poměrně často do V. Mederu a z mluvené slovenské řeči mi vždy vyplyne o co se jedná.. a přečíst si něco slovensky mi taky problém nědělá.. akorát když jsem chtěla citovat slovenskou knížku do bakalářky, tak mi unikal smysl vět dokud jsem si toto slovo nepřeložila :)

Zlatý

led

V prípade Veľkého Mederu doporučujem svoje jazykové znalosti doplniť o maďarčinu :)

Bronzový

Luxx

pár maďarských slov už taky umím :) když jedeme do V. Mederu, tak jedeme zároveň i do Gyoru :) 2 dny Gyor, 1 den V. Meder a všechny 3 dny ubytování ve V. Mederu :) jezdíme tam už pátý rok, ze začátku co čtvrt roku, teď už jen na jaře a na podzim :)

anonym

I bible kralická byla přeložena do staročeštiny,diskriminácia?!

Zlatý

led

setapouch, speciálně pro vás v češtině:
otázka zněla na porozumění slovenského jazyka a ne na politiku Slovenské republiky.
Jestli neodpovídáte na tému otázky, odpovídejte k této témě.
Pokud chcete odpovídat k politice Slovenské republiky, odpovídejte až bude takáto otázka položena.
Vaší odpovědí se cítim dotčena. Prosím o vaši omluvu!

Stříbrný

setapouch

Víš co, led? Já se ti omlouvám, pokud se tě dotklo něco z toho, co jsem v odpovědi napsal. Neměl jsem v úmyslu kritizovat politiku slovenského státu, kritizoval jsem jedince.

anonym

Začíná to politikou pak stářím či věkem a nakonec rasismem,vyjde ten nejlepší z nejlepších,ale i Hitler,který ovládl Německo byl Rakušan s židovskýma genama po matce.

Zlatý

barbakan

... trošičku poopravím tvoji češtinu: Jestli neodpovídáte na TÉMA otázky, odpovídejte k TOMUTO TÉMATU...

Zlatý

led

Ďakujem za opravu

Stříbrný

setapouch

Nejsem odpovědný za to, co cítíš. A už vůbec nejsem odpovědný za to, že neumíš číst. Takže omluva opravdu nebude.

Zlatý

arygnoc

@setapouch:

otázka:
"Vy, mladí, rozumíte slovům našich bývalých spoluobčanů, kteří tady píší ve slovenském jazyce?"

odpoveď:
"setapouch

Ne, nerozumím. Nejspíš kvůli tomu, jak se z jejich vysněného státu rychle vystěhovali. Např. takovému arygnoc, když říká "stahování je legální", rozumím "stahování není legální".

A hlavně nerozumím, proč tolik stáli o tu samostatnost, když se pak nasockovali zpátky k nám, vysávat náš systém."

evidentne nevieš čítať ty.
dokonca ani v rodnom jazyku.

;-Q

Stříbrný

setapouch

A kde tam píšu něco o politice vašeho státu? Píšu o tobě.

Zlatý

arygnoc

@setapouch:

mimochodom - nežijem v čr.
iba tam podnikám, ste pre mňa lacná pracovná sila.

;-Q

Stříbrný

setapouch

Mimochodem, internetových podnikatelů-milionářů znám spoustu. Většina z nich je sice ve skutečnosti na pracáku, ale to je život. A kdybys hledal levnou pracovní sílu, proč nenajmeš své krajany? Dělají ještě za míň... Takže chlapče, už nech těch pitomostí a jdi si pro podporu. Z mých daní.

Zlatý

arygnoc

je úžasné, ako dokážeš trepať hlúposti.
už si si šlahol?

;-Q

Zlatý

arygnoc

" A kdybys hledal levnou pracovní sílu, proč nenajmeš své krajany? Dělají ještě za míň..."

na slovensku je vyššia minimálna mzda, ako v čr.
musíš mať čerstvé informácie, a nie čítať noviny z roku 1993.

;-Q

Stříbrný

setapouch

Jak říkám, slováci jsou pijavice, viry a rakovina. Snad na to jednu najde někdo nějaký konečné lék.

anonym

...tak dělejte tak,abyste nezkrachoval pane makro.

Zlatý

barbakan

Omluva? Tady ? To budu s Jugarem kamarád, když se setapouch omluví.

Stříbrný

setapouch

Veřejně v diskusi jsem se omluvil annas, když jsem šlápl vedle. Pozdravuj Jugara.

Zlatý

led

RyuzakiKate, je to správne okrem malého, (snáď) nedoklepu:
"s ktorú" má byť "s ktorou"
pokiaľ by som brala ako slovenčinu aj text v zátvorke, ale myslím, že tu už ide o češtinu, potom by to bolo: "snáď to mám správne"
Ďakujem...

Bronzový

RyuzakiKate

Ja tiež ďakujem za opravu.
V závorce už mělo jít o češtinu :)

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.