Stříbrný

vy, co jste moraváci, hlásíte se k moravské národnosti? k čemu je tento údaj dobrý?

To mě třeba zaujalo v článku na novinkách o sčítání lidu, že jenom půl milionu lidí se přihlásilo k moravské národnosti...

Kdybych věděl že to jde, tak to udělám taky. Teď mi to nedá spát.

Ale zajímalo by mne, k čemu je otázka přihlášení se k nějaké národnosti dobrá? To asi abych na svoji národnost byl více hrdy tím, že sem to někde mohl vyplnit a někdo si to přečte a bude to v tabulce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Moji rodiče i prarodiče pocházeli z Moravy, já na Moravě žiji, ale k národnosti moravské jsem se nepřihlásila a zřejmě ani nepřihlásím. Nemám důvod. Sice se mně název Česko nelíbí, ale to nezměním. Jsme Česko (Česká republika), kam patří území Čech, Moravy a Slezska.

Jakou národnost by zvolil člověk, který žije v Čechách ale jeho rodiče jsou oba z Moravy.?

Myslím si, že mnoho lidí si plete zemskou příslušnost a národnost. Objevuje se jakési sebepojetí moravanství. Byla sice Velkomoravská říše, ale existovali na našem území i Keltové.....

Užíváme stejný český spisovný jazyk v oblasti Čech, Moravy i Slezska. Samozřejmě v mluvené podobě do něj pronikají prvky obecného jazyka či nářečí.

Jsem tedy národnosti české, i když žiji na Moravě.

Další odpovědi:

Zlatý

Je to evidenční údaj jako každý jiný. Národnost si člověk může zvolit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.