Avatar uživatele
Registrovaný

Vstup do bytu

Za jakých podmínek má právo exekutor vstoupit do bytu? Může exekutor vstoupit do bytu bez vědomí majitele? Třeba když je doma pouze nezletilé dítě, nebo v bytě nikdo není? Může přijít sám, nebo sebou musí mít nějakého svědka?
Za odpovědi děkuji.Jitka

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

může vstoupit i bez přítomnosti majitele, pokud nikdo nepříjde, vymění zámek a byt uzamkne. Na dveřích zanechá vzkaz, kde lze vyzvednout klíče.
Nevím zda musí mít svědka, ale většinou to provádí za asistence policie.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ano exekutor (nebo-li oprávněná úřední osoba) může vstoupit do bytu i sám, ale zpravidla jsou vnitřním předpisem správního orgánu určeny alespoň 2 takovéto osoby.

----------

Zák. č. . 99/1963 Sb. Občanský soudní řád

§ 325
Usnesení o nařízení výkonu rozhodnutí prodejem movitých věcí se doručí povinnému až při provádění výkonu.

Není-li při provádění výkonu povinný přítomen, doručí se mu usnesení spolu s vyrozuměním o tom, že byl proveden soupis a které věci byly sepsány.

Vyrozumění o tom, že byl proveden soupis a které věci byly sepsány, doručí se také oprávněnému a manželu povinného

----------
Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád

§ 15/2
Úkony správního orgánu v řízení provádějí úřední osoby oprávněné k tomu podle vnitřních předpisů správního orgánu nebo pověřené vedoucím správního orgánu

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.