Avatar uživatele
Bičiště

Oprávnění exekutora – vstup do obydlí bez přítomnosti bydlícího.

Nedávno proběhla tiskem nenápadná zpráva,ve které si osoba stěžovala,že exekutor vstoupil do jejího bytu bez její přítomnosti,zámek překonal zámečník.Exekutor v bytě prováděl své exekuční úkony.V poznámce bylo nakonec redakcí potvrzeno, že exekutor toto oprávnění ze zákona má. Není to nějaká fáma? Nechce se mi tomu věřit, že soukromý subjekt-exekutor má větší pravomoc než zástupce státu – policie.Co kdyby ta postižená osoba tvrdila, že měla v zásuvce např. 50 tis. kč a tyto zmizely? Na závěr té zprávy byla jeste rezignační poznámka, že zpětně byt už uzamčen nebyl.Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Hlavně z doslechu, nepřál bych vám to!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kapka, hanny 2, Pralinka1979 před 4796 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pralinka1979

Může se to stát. Já s tím zkušenost nemám. Já byla při návštěvě exekutora doma 🙂 Myslím si, že by ten exekutor, který tu byl hned takhle nekonal. Asi u toho bývá Policie pokud vstupuje do bytu v té nepřítomnosti, ale nevím to jistě, dohledej to na netu. Ale právo na to má. Byt určitě zabezpečí, nenechá otevřeno!

DOPLNĚNÍ – nedalo mi to a dohledala jsem to, takže upravuji svojí odpověď 🙂

http://www.on­linezadosti.cz/Jak-Probiha-Exekuce/

S policií tak může učinit i v nepřítomnosti dlužníka. Jednoduše s pomocí zámečníka otevře zamčené dveře.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Něco podobného jsem také četl,ale exekutor MÁ vždy povinnost po svém odchodu byt zabezpečit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek