Vstřebává se voda i částečně přes pokožku těla?

Nejlepší odpověď
mosoj

resorpční funkce: přes kůži je možné do těla vpravit jen látky rozpuštěné v tukových rozpouštědlech nebo v tucích, které lze do kůže vtírat (např. různé léky v podobě mastí). Přes kůži je také možné absorbovat dýchací plyny. Zdravá kůže je schopna absorbovat jen malé množství látek. Poškozená kůže má však velké resorpční schopnosti, což může vést k rozvoji infekcí způsobených mikroorganismy.
Doplňuji:
Pro sorbci (dýchání) pokožky je zapotřebí aby byla pokožka vlhká. Na to ale stačí přirozená vlhkost pokožky nebo vlhkost vzduchu. Voda se ala sama nevstřebává.

Další odpovědi
Dochy

Pokud vím, tak ano.