Avatar uživatele
annas

Všimli jste si v TV, rozhlase či tisku spojení „slovní salát“? Co za něj považujete?

Já si toto spojení uvědomila teprve nedávno v odborném kontextu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Andělé, hanulka11, hanny 2, barnajka, dědapetr, anonym, fcoop, anonym, Sarrow před 4597 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Když někdo mele páté přes deváté a nemá to ani hlavu ani patu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Andělé

Tzv. „slovním salátem“ označujeme projev, kde slova a věty, které jedinec používá, jako celek nedávají smysl. Nenavazují na sebe a budí dojem přeskakování od jedné myšlenky ke druhé, slova jsou k sobě řazena nahodile. Slovní projev je pro okolí nesrozumitelný, jde o změť volně vyslovovaných slov, básniček, reklam, frází, písniček, pasáží z konverzací či úryvků z knih, které nemají žádný nebo pouze přibližný komunikační význam. V tomto případě řeč neslouží své základní funkci- výměně informací. S jedincem nelze konverzovat, jednoduše „si povídat“
(Tzv. slovní salát se skládá ze smysluplných slov, jejichž řazení však nedává žádný smysl.)

Zdroj:
Také jsem našla:/wiki.rvp­.cz/Knihovna/1­.Pedagogicky_le­xikon/S/Slovní_sa­lát-_dezorganizova­ný_slovní_pro­jev

  • Maniodepresivní psychóza: Při těžké formě mluví nesrozumitelně (tzv. slovní salát), kdy myslí tak rychle, že nestačí dokončit větu…

Zdroj:http://www.ra­dio.cz/cz/rubri­ka/cestina/slov­ni-salat
Doplňuji:
Omlouv.se,věta „také jsem našla“,má být nad maniodepr.psycho­zou…
Jsem to nechtěně přeházela..:-)

Upravil/a: Andělé

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

To jsou ty bláboly, kterými nás krmí politici. Dlouze mluví, zmíní se snad o všem, ale jejich dlouhá a ohnivá řeč, neřekne vůbec nic.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek