annas

Všimli jste si v TV, rozhlase či tisku spojení „slovní salát“? Co za něj považujete?

Já si toto spojení uvědomila teprve nedávno v odborném kontextu.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Když někdo mele páté přes deváté a nemá to ani hlavu ani patu

Další odpovědi
Andělé

Tzv. „slovním salátem“ označujeme projev, kde slova a věty, které jedinec používá, jako celek nedávají smysl. Nenavazují na sebe a budí dojem přeskakování od jedné myšlenky ke druhé, slova jsou k sobě řazena nahodile. Slovní projev je pro okolí nesrozumitelný, jde o změť volně vyslovovaných slov, básniček, reklam, frází, písniček, pasáží z konverzací či úryvků z knih, které nemají žádný nebo pouze přibližný komunikační význam. V tomto případě řeč neslouží své základní funkci- výměně informací. S jedincem nelze konverzovat, jednoduše „si povídat“
(Tzv. slovní salát se skládá ze smysluplných slov, jejichž řazení však nedává žádný smysl.)

Zdroj:
Také jsem našla:/wiki.rvp­.cz/Knihovna/1­.Pedagogicky_le­xikon/S/Slovní_sa­lát-_dezorganizova­ný_slovní_pro­jev

  • Maniodepresivní psychóza: Při těžké formě mluví nesrozumitelně (tzv. slovní salát), kdy myslí tak rychle, že nestačí dokončit větu…

Zdroj:http://www.ra­dio.cz/cz/rubri­ka/cestina/slov­ni-salat
Doplňuji:
Omlouv.se,věta „také jsem našla“,má být nad maniodepr.psycho­zou…
Jsem to nechtěně přeházela..:-)

Drap

To jsou ty bláboly, kterými nás krmí politici. Dlouze mluví, zmíní se snad o všem, ale jejich dlouhá a ohnivá řeč, neřekne vůbec nic.