severka

všeobecný sanitář

práce ve zdravotnictví

Nejlepší odpověď
alenka901

neví mjestli hledáš práci nebo kurs?
práce:http://www.prace-job.cz/Hlavni-mesto-PRAHA_5/Zdravot­nictvi-a-socialni-pece_32/Sanitar-sanitarka-nizsi-zdravotnicky-personal-Vseobecny-sanitar_n57594

nebo kurs

  • Úvodní stránka
  • Aktuální nabídka
  • Etický kodex
  • Profil společnosti
  • Akreditace, členství
  • Rekvalifikace
  • Motivační programy
  • Sociální služby
  • První pomoc
  • Firemní vzdělávání
  • Jazykové kurzy
  • Počítačové kurzy
  • Semináře
  • Překladatelské služby
  • Naši klienti
  • Přihlášky a platby
  • Nabídka spolupráce
  • Kontakty
  • Přihláška on-line

re/kvalifikační kurz akreditovaný Ministerstvem zdravotnictví ČR
Všeobecný sanitář
Cíl kurzu:

absolvent kurzu bude schopen zajistit základní ošetřovatelskou péči, spolupracovat v rozsahu svých činností při poskytování specializované ošetřovatelské péče, bude schopen poskytnout první pomoc, osvojí si psychologický přístup k nemocnému a získá zkušenosti z týmové práce s příslušníky jiných profesí ve zdravotnictví
Termín konání kurzu:

21. 9. 2009 – 9. 12. 2009
(výuka 2 – 3× týdně od 15,00 hod. + každou druhou sobotu od 8,00 hodin, 4 – 6ti hodinové bloky)
Hodinová dotace kurzu:

151 vyuč. hodin + 4 hodiny závěrečné zkoušky
(101 vyuč. hodin teorie + 50 hodin praxe, z toho 40 hod. ve smluvních zařízeních: Nemocnice Třinec, p. o. a Sanatorium Jablunkov, a. s.)
Místo konání kurzu:

učebna agentury EDLiT s. r. o. (nová přístavba za krytým bazénem v Třinci) + školící místnost Nemocnice Třinec
Cena kurzu:

6 000,– Kč – možné dvě splátky
Vstupní předpoklady:

  • ukončené základní vzdělání
  • dovršení věku 18 let
  • dobrý zdravotní stav (nutné potvrzení od lékaře o zdrav. způsobilosti)
  • bezúhonnost (nutné doložit výpis z Rejstříku trestů – ne starší 3 měsíců)
  • očkování proti hepatitidě typu B

Další odpovědi
Lencis

Sanitář je pomocný zdravotnický pracovník. Vykonává pomocné a obslužné činnosti nutné pro poskytování ošetřovatelské péče, preventivní, léčebné a diagnostické péče, většinou pod dozorem zdravotní sestry nebo jiného odborného zdravotnického pracovníka způsobilého k výkonu povolání bez odborného dohledu. V České republice sanitáři vykonávají svou činnost podle zákona č. 96/2004 Sb.[1] a vyhlášky č. 424/2004 Sb.[2] – uvedené předpisy jsou v souladu s právem Evropských společenství.

Požadavky na vzdělání

Podle § 42 zákona 96/2004 Sb. se v České republice odborná způsobilost k výkonu povolání sanitáře získává absolvováním akreditovaného kvalifikačního kurzu v oboru podle výše uvedeného pracovního zařazení. Odbornou způsobilost k výkonu zdravotnického povolání sanitáře mají také osoby, které absolvovaly část studia na středních nebo vyšších zdravotnických školách nebo v akreditovaných zdravotnických studijních programech uskutečňovaných vysokými školami – podrobnosti uvádí zákon.

jipe

Mám dotaz, je možné vykonávat fukci Všeobecný sanitář v dopravě DRNR s absolvovaným Kurzem Řidič DRNR nebo je nutno ještě absolvovat zpětně kurz Všeobecný sanitář. Děkuji,Jirka