Bronzový

Volební zákon.

Nevíte na jaké stránce nalézt úplné znění volebního zákona?Nebo poradíte jak se postupuje při volbě starosty?Má kandidát s největším počtem hlasů autamaticky právo na toto místo?Děkuji
Doplňuji:
dĚKUJI ZA VYJASNĚNÍ O JAKÝ ZÁKON JDE.jSEM úplný laik a dnes mě bombardují lidé z obce,že určitě vím jak to je-nevím jak na to přišli.Takže jsem to pochopila tak,že zvolení členové zastupitelstva,nezávisle na počtu hlasů navrhnou člověka ze svých řad a musí se dohodnout na jednom????Jde o to,že moc lidí není spokojeno se současným starostou,ale zase o pár hlasů se do zastupitelstva dostal.Pokud ale ostatní zastupitelé navrhnou jeho a zvolí,tak počet hlasů lidí jiného kandidáta je vlastně úplně pezpředmětný?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Starostu volí nově zvolení zastupitelé, s to způsobem, který upravuje volební řád a zákon o obcích
------------------

§ 103/2 zákona o obcích (viz zdroj)
"Starostu a (...) volí do funkcí ZASTUPITELSTVO obce(...)"

------------
Btw.
ve vámi zmiňovaném ´volebním zákoně´, tj. zákoně č.491/2001 Sb. o volbách do zastupitelstev obcí nenaleznete NIC o volbě starostů :-(
Doplňuji:
Ano, počty hlasů, kterými byli jednotliví zastupitelé zvoleni, nemají žádný faktický vliv na budoucí volbu starosty.

Teoreticky může být starostou zvolen i člen zastupitelstva, který měl ve víkendových volbách nejméně hlasů..., bude záležet na diplomatickém umu kandidáta na starostu, zda si předjedná dostatečný počet hlasů pro svoji volbu...

Zdroj: http://www.sagit.cz/pages/sbir katxt.asp?cd=76&typ=r&zdroj=sb 00128

Další odpovědi:

Zlatý

Zákon o volbách do zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů

http://portal.gov.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.