štamgast

Volby-co je jeden hlas?

Dá se ve volbách do PS jeden hlas přepočíst na procenta? Kolik to je?

Nejlepší odpověď
led

Matematicky sa to dá, ale za desatinnou čiarkou percenta je veľa núl. Z toho vidno, že aj volič sám je miniatúrny percento z platných hlasov, predstavme si ho, ako jednu bunku z celého organizmu voličov… Ale ako to už býva, bunka k bunke až sa zloží celý človek.
Teoreticky, ak sa volieb zúčastní 4 milióny voličov a dajú platný hlas, jeden volič bude 0,000025% zúčastnených voličov s platným hlasom
100/4000000=0­,000025% 1%=40 000 hlasov

Další odpovědi
anonym

V naší republice máme cca 8,5 milionů voličů. Kolik si myslíš, že je procentuální vyjádření 1 jediného hlasu? Matematicky zaokrouhluješ na nulu a nepomůže Ti ani převádět jednotky z procent na promile. Politicky je cenný každý hlas. Tím cennější, když se jedná o možnost získat, či nezískat místo v parlamentu ČR.

ingi

Jde o to, kolik lidí půjde k volbám