pearl

vodopád

jak definovat vodopád?

Nejlepší odpověď
Mandarinka

Vodopád je příkrý až svislý stupeň v říčním korytě, přes který přepadá vodní tok. Příčiny vzniku vodopádu jsou strukturně geologické (odolné horniny spočívají na měkkých, síť puklin) nebo geomorfologické (visutá boční údolí).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vo­dop%C3%A1d

Další odpovědi
fedasino

jednoduše: Vodopád je tok vody padající z útesu či z jiného vyvýšeného bodu.

Krugerka

Vodopád je příkrý až svislý stupeň v říčním korytě, přes který přepadá vodní tok. Příčiny vzniku vodopádu jsou strukturně geologické (odolné horniny spočívají na měkkých, síť puklin) nebo geomorfologické (visutá boční údolí).

Nejvyšším vodopádem světa je Salto Ángel ve Venezuele (979 m), největší systém vodopádů (2,7 km široký přepadový lem a v závislosti na roční době 150 až 270 samostatných vodopádů) představují vodopády Iguaçu na hranici mezi Brazílií a Argentinou.

Nejvyšším vodopádem v Česku je Pančavský vodopád v Krkonoších, který je vysoký 148 m[1].

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vo­dop%C3%A1d

alenka901

masa vody valící se z útesu či skály