hawranek

Voda z vodovodu

Pijete vodovodu nebo dáváte přednost vodám baleným? Proč? Popřípadně- máte důvod nepít vodovodu (např. máte dokázaný vysoký obsah minerálů ve vaší vodě), nebo jde jen o zvyk?
Doplňuji:
to VampGirl: já jsem taky z Liberecka, ale v týhle části máme zrovna vodu dobrou- ale jak jsem slyšela, tak třeba taková „Harcovka“ stojí za to 😁

Nejlepší odpověď
www

Otázka tu určitě již dříve byla, viz modrá lišta.
Osobně piji výlučně vodu z vodovodu. Ad 1 máme dobrou a za druhé je často každá voda z vodovodu kvalitnější, než balená. Zejména díky skladování, převozu ap. Balenou vodu totiž velmi ovlivňuje příliš vysoká teplota, světlo atd.

Další odpovědi
VampGirl

U nás doma to střídáme. Pijeme vodu z vodovodu i kupujeme vodu balenou. U nás na Liberecku voda z vodovodu není zrovna moc chutná – je hrozně cítit chlórem, takže ji před pitím nechávám chvíli odstát.

briketka10

normálně z vodovodu, dávám si do ní lemonku nebo šumivý MAXIVITA tablety hořčík vápník a vit.c, máme u nás vodu výtečnou, v plastu je drahá a bublinky mi nesvědčí 😁
jinak si každý může uvařit jakýkoliv čaj podle chuti dát si do něj medík a nechat ho vychladit 🙂 tak to dělám v létě..
ale pivko je lepší !!

mojitek

balené vody jsou zbytečně drahé.Voda z kohoutku(aspoň teda tady v Praze)je výborná bez nějaké pachuti nebo pasmradu.Piju vodu z kohoutku a občas to proložím minerálkou nebo kolou(dobrá žíravina,ale chutná mi).

Děda Louda

Balená voda se do láhve dostane z vodovodu. Drahý špás.

Andělé

Na Liberecku je opravdu hodně chlorovaná voda,někdy tak hodně,že i v kávě z převařené vody je cítit chlor. U nás ve městě mají děti do 5 let nárok zdarma na vodu balenou,je pro ně nevhodná.Proto piju pouze balenou.

hanulka11

Piji vodu z vodovodu mám filtrační konvici -možná jen pro dobrý pocit, že s vodou něco dělám,ale chutná přefiltrovaná fakt lépe.
Manžel pije jedině kupované minerálky ..Já k tomu nemám důvod ..navíc nemám ty ochucené ráda.

Jikra

Piju pouze balenou (dříve ve skle) a s bublinkama už nejmíň 40let. U nás ve vodovodu máme velmi tvrdou a chlorovanou a ta mi jaksi nejede.

IK

Mám drahý a kvalitní filtr, do kterého stále strkám další peníze za servis, ale voda z něho mi dělá dobře, občas se zděsím když si někde uvařím stejný čaj, že chutná úplně jinak. Dřív jsme kupovali takové ty veliké barely, ale voda byla plná minerálů a začala jsem mít alergii na chlor a nemohla jsem se ani osprchovat. Pravděpodobně to spolu nesouvisí, ale určitě zhoršující se potíže voda z vodovodu jen podporuje a balená není o moc lepší možná jen o ten chlor.
Nejvýhodnější je zůstat zdravý aby člověku nic moc nevadilo, otázka zůstává zda to jsme schopni poznat aby pak nebylo příliš pozdě.
Takže jo, pražskou vodu jsem přestala pít když mi začal vadit chlor, ale zjevně to bylo dost pozdě.