Bronzový

Vnímáte texty písní ?

Nemálo lidí mají sice své oblíbené písničky, ovšem mnohdy ani neví jakého tématu se týkají a to dokonce i u těch zpívané v Českém jazyce.
Máte svůj oblíbený text písně ?
Jaký a z kterého důvodu ?
Doplňuji:

A kde se ptám výhradně na popové skladby ?
_

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

U mnoha písniček raději text nevnímám (nebo se nepídím po jeho významu)...
;-)
Naopak - u písničkářů jde často o textově zdařilé ´kousky´. K těm, které jmenovala Lamalam, bych doplnil třeba Plíhala a nebo Velinského (Kapitán Kid)...
Ovšem jednoznačně nejoblíbenější asi nevyberu - je jich moc.

Další odpovědi:

Zlatý

Ano, mám své oblíbené české texty písniček. Patří k nim např. naprostá většina věcí od Nohavici nebo od Kryla.

Zlatý

U našich popových hvězdiček se raději texty vnímat nesnažím.:-)

Pokročilý

Já mám rád skupinu Dream Theater. Nejen že mají dobře melodicky přizpůsobený podklad, ale i poučné a výborně složené texty, které hovoří o životě, politice, zklamání, lásce a snech, které jsou v našem životě k nedosažení.
Doplňuji:
Kdo má rád rock, MAXIMÁLNĚ DOPORUČUJI !!!

Bronzový

Samozřejmě, že vnímám. Uchvátí mne melodie, ale i text. Obojí tvoří spojené nádoby. Například u některých skladeb je na stejnou melodii více variant textů, stejně tak stejný text má někdy více hudebních variant a nápěvů. Textař dokáže udělat z pěkné melodie ještě hezčí. A do zpěvníčku jsem si napsal text a pak jenom akordy.

Zlatý

Ano, vždy se snažím text vnímat, a to i tehdy, když ho hudba přehlušuje.
Nádherný text má např. má již léta nejoblíbenější píseň "Anyway" od Martiny McBride a text má na tom rozhodně lví podíl.

Zlatý

pořádnou muziku jedině bez textu ,)

Bronzový

U českýchpísní text velmi vnímám, popík není sice má parketa, ale někteří textaři jsou jedineční: Zdeněk Borovec, Jiřina Fikejzová, J. Grossmann - Blizzard, Závidím, Zdeněk Rytíř, G. Osvaldová, Vl. Dvořák, M. Horáček, Ivo Fischer a mnoho dalších. Spoustu českých pohádek a filmů doprovází písničky i s úžasnými texty.
Dále především zmínění písničkáři :).
Country, spirituály, folk - zde hraje text vždy velkou roli (Brontosauři. Vodička, Nedvědi, P. Bobek - Rodný dům, Dálniční hlídka, M. Tučný).
Ještě musím zmínit písně lidové a dechovky - zde je to spíše vzpomínka na oblíbené jihočeské mé maminky - Kdyby byl Bavorov, Malý hošík černovlasý, a Babouci. Tatínkův Spadl lístek z javora. Další vzpomínky spojené s dechovkou jsou na babičky a dědy....
Ať se to komu líbí nebo ne, po celém světě, po všechen čas si Češi zazpívají společně především dechovku, lidovky a nějaký ten folk či country.
U některých skladeb pak vnímám jen muziku a text je mi lhostejný, případně vždy neporozumím cizímu textu ;).

Stříbrný

Ano, vnímám texty.Poslouchám televizi Šlágr a mohu říci, že některé slovenské texty na písničky, které znám v české verzi, tak mají lepší text než český.
Zrovna tak, kapela "Veselá trojka" má jedinečné texty, které vycházejí přímo ze života.
Písnička "Už nám kamarádi bylo padesát" nebo "Já mám doma Máňu", tak to jsou texty s kterýma se ztotožňuju.A zároveň to jsou moje oblíbené písničky.

Pokročilý

Když se mi písnička líbí, zjistím si o čem zpívají.Pro mě bylo třeba překvápko, očem se zpívá v písničce All about that bass....

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 575
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 426
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.