Agneta

Vnímáme informace více zrakem, nebo sluchem?

Tím bych ale nechtěla srovnávat slepé s hluchými, nebo nějak proti sobě vyhodnocovat. Je to jen dotaz:)

Nejlepší odpověď
kapka

Ve škole jsme si na to dělali dokonce test, jestli máme lepší zrakovou nebo sluchovou paměť. Myslím, že mi tenkrát vyšla o něco lepší sluchová paměť. :)

Další odpovědi
Kelt

Říká se, že asi 90 % všech informací vnímáme zrakem, ale připouštím, že lépe si zapamatujeme to , co slyšíme, než to co vidíme. Například poslech skladby je lepší než pohled na noty a lépe si zapamatujeme hlášku z filmu, než text z knihy. A navíc, každý je jiný, někdo vnímá to co vidí, jiný pocity a jiný to, co slyší. A kromě toho záleží na duševním rozložení člověka. Někdy člověk kouká na film, čte knihu a neví o čem to je.

Nevíteto?

Já zrakem, potřebuju všechno vidět 🙂

anonym

Rozhodně zrakem – průměrný člověk mnohem lépe vidí, než slyší…
😉

marci1

Spíše zrakem. Myslím si, že člověk si zapamatuje více informací zrakem. Ale sluchem zase třeba potmě s rádiem ( kdy se nemusí soustředit na to, co vidí ). Je škoda, že se dnes v rádiu poslouchá více hudba, než informace, které se nedovíme jinde. 🙂

anonym

Obě jsou rovnocenné na hmotné ůrovni.Ale nejvíc a nejkvalitnějších informací vnímáme svým nitrem při meditaci.