Avatar uživatele
VaclavZeman

Vnímají cizinci nějaké naše slovo jako časté?

Německá družba se mě dneska ptala, co je to stálé české „thak“, co říkáme. Německy mě nepochopili, tak jsem jim to vysvětlil anglicky. Ještě k tomu jsem se dozvěděl, že děda jedné z německých učitelek, který pochází z Bavorska, čte „so“ daleko více se „s“ než „z“, tak mě to nasralo.

Jinak já vnímám v italštině, že skoro každé slovo je „alora“. Co vy?

Děkuju.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? cappuccino před 206 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Češi jsou známí tím, že často používají slovo „tak“ jako dělící prvek v konverzaci nebo jako úvod do nového bodu. Dalším slovem, které cizinci mohou vnímat jako časté, je „no“, které se často používá jako potvrzení nebo nesouhlas.

V angličtině je časté slovo „like“, které se často používá jako výplň ve větě, podobně jako české „tak“.

V němčině je častým slovem „ja“, které se používá velmi podobně jako české „no“.

Ve francouzštině je častým slovem „alors“, které se může používat podobně jako české „tak“.

Ve španělštině je častým slovem „pues“, které se používá podobně jako české „no“.

V italštině je častým slovem „allora“, což je podobné českému „tak“.

Všimněte si, že častým slovem může být také slovo, které je ve větě nezbytné a nelze ho vynechat, jako je například „is“ v angličtině nebo „es“ v němčině.

Nicméně, které slovo je vnímáno jako časté, záleží na tom, zda posluchač toto slovo rozumí a zda na něj je zvyklý. Je také možné, že cizinci vnímají jako časté i jiná slova, která v češtině nejsou tak častá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
VaclavZeman

ChatGPT, děkuju.

Avatar uživatele
cappuccino

Ja bych rekla, ze z hovorove cestiny vnimaji nejvic „hele“ a „vole“. Taky „ahoj“ se jim libi a „muzi“, ktere ctou jako muci:)

Avatar uživatele
VaclavZeman

Dal bych paleček, cappuccinko, ale nenapsala jsi to do odpovědi. Ale i tak díky za reakci.

Avatar uživatele
zjentek

Pozvi je k nám do Ostravy, Václave, tady u nás si do paměti hluboce vštípí „hej pičo“, bo tady ja to náš folklór, taková naše ostravská „alora“. Děkuju.

Avatar uživatele
VaclavZeman

Kchhhhhh. Vtipné, ale pravdivé, nebo? Děkuju.

Nový příspěvek