Vlhkost vzduchu v domácnosti

Zajímalo by mně,jak vysoká by měla být vlhkost vzduchu doma.Dostali jsme domácí meteostanici a je bez návodu.Takže ten ůdaj by mněla být vlhkost vzduchu uvnitř.U nás je to kolem 54 procent.Co je optimální hodnota?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Většinou máme v domácnostech míň kolem 30%Optimální vlhkost vzduchu v domácnosti alergika by se měla pohybovat v rozmezí 40 až 50 %. Není vhodné se z tohoto intervalu vychylovat ani jedním směrem. Zatímco nízká vlhkost je příčinou dráždění dýchacích cest, příliš vysoká vlhkost vzduchu způsobuje naopak množení alergenů. Prostory s relativní vlhkostí vzduchu vyšší než 60 %, se totiž stávají ideálním místem pro množení roztočů a plísní

Zdroj: http://www.mo­jeklima.cz/in­dex.php?route=cms/ar­ticle&article_id=11

Další odpovědi
mosoj

Za normální se v bytě považují hodnoty relativní vlhkosti v rozmezí 30 – 60 %.

Údaj na vašem vlhkoměru berte jako orientační je hodně nepřesný. Vlhkost je parametr, který se velmi obtížně měří.