TomBa

Jaká je ideální vlhkost v místnosti?

Mám v pokoji 66% vlhkosti?
Hrozí mně něco?

Odpovědi
mosoj

Že ti zvlhnou trenýrky. 66% relativní vlhkosti je normální mírně zvýšená vlhkost.
Podívej se oknem ven .

Agneta

45% – 55% :D

40 – 60 jsou ještě normální. Při vyšší vlhkosti hrozí infekty horních cest dýchacích.

gecco

Jo…
Jestliže

  • pěstuješ katusy, v takové vlhkosti je nezazimuješ.
  • máš ´zatečleno´, zplesniví ti stěny
  • budeš sušit (vyprané) prádlo, usušení bude trvat dlouho

___
Jinak – pokud se ti jedná o vlhkost vdechovaného vzduchu, je to tak na horní hranici (zejména, pokud tam máš teplo – ideální pro šíření třeba angíny).
Ale – asi to přežiješ.
😉

Hlada

Hypochondrie

cukrar

Tomba
již několk dní testuji u sebe a u známých vlhkost v bytě.
Mám vedle sebe vlhkoměr a ukazuje při teplotě 20°C vlhkost 70%
jsem zdráv a v pohodě.
U ségry teplota 25,5°C a 49%
syn 21°C/60%
syn 22°C / 64%
a teď si vyberte..

kristýnary

Ideální vlhkost v bytě/domě je v létě 40 – 55 % a přes zimu je to od 45 do 60 %. když je víc, tak hrozí, že se ti bude doma dělat plíseň jako nám. I když jsem každé ráno intenzivně větrala, tak to nebylo nic platné. Hledala jsem proto rady, jak se vlhkosti zbavit a narazila jsem na tento článek https://www.by­dlimekvalitne­.cz/jak-se-zbavit-vlhkosti-v-domacnosti . Koupili jsme si odvlhčovač a vlhkost držíme kolem 60 % a po plísni už ani památka.