martamm

Vítejte děvčata u nás na Hanácku.Dejte si se mnou pravou domácí.A tady jsem vám upekla pravý hanácky frgál.

Prosím přeložit do hanáčtiny

Nejlepší odpověď
annas

Hanácko není správný název – patří oblast Haná.

Vítéte děfčata o nás na Hané. Déte si se mnó pravó domácí (chybí co). A tade (spíš take) sem vám opekla pravé hanácké koláč (lépe pravó hanáckö bochto).

Širokou výslovnost samohlásek není možné vyznačit.
Doplňuji:
Barbakane, s frgálem máte pravdu, ale s vodkou nikoliv, zaměňujete pojmy.

Vodka se vyrábí v Prostějově, pochází tedy z oblasti Hané, ale jeji obchodní značka je Hanácká vodka.

Další odpovědi
anonym

Hanácký „frgál“ neexistuje,pouze „valašský“ !!!

Chci se zeptat Kerberus: Pokud si chci koupit „hanáckou vodku“,tak by správně mělo být „vodka z oblasti Hané“ ?