annas

Ano vím. Ráno jsem zaslechala, že slaví svátek nejen František, tak se jmenoval můj otec, ale i zvířata mají svůj „svátek“.

Svátek Františka i zvířat spolu jistým způsobem souvisejí.

"Roku 1226 4.10. kdy zemřel františkánský mnich sv. František z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata, a právě proto se na tento den stanovil Mezinárodní den zvířat. Kdy by si každý páníček měl uvědomit péči o svého mazlíčka jako je například strava a pohyb a hlavně by měl vést k zamyšlení, zda-li si zvíře vůbec máme pořídít a můžeme mu věnovat dostatek času a péče.

http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/vyznamne-dny/mezinarodni-den-zvirat-162/

--
Doplnění.

Protože o svátcích vím, navíc ráno se o nich zmínili v ČRo, nerozklikla jsem odkazy u otázky. Bohužel, jsem vložila stejný.

Proto doplňuji:

"Mezinárodní den zvířat datuje počátek své tradice do roku 1931, kdy byl založen ve Florencii jako úmluva ekologů, kteří chtěli upozornit na situaci ohrožených druhů.

Od té doby jeho význam narostl, obsáhl všechny druhy zvířat a slaví se v mnoha koutech světa.

4. říjen byl vybrán, protože právě v tento den slavíme svátek Sv. Františka z Assisi, patrona všech zvířat".

http://www.ku­dyznudy.cz/Ak­tuality/Oslav­te-o-vikendu-Mezinarodni-den-zvirat.aspx

Další odpovědi
zjentek

Nevím o tom, lov, ryboilov, jateční porážky, bourání zvěře a zvířat a pražení hmyzu nikde a nijak neustalo.

Marci, hmyz taky patří mezi zvířata, takže motýli- jasný, ti sosali, ale ty veverky- víš, co tam musely rozšlapat zvířat, jak tam tak běhaly od stromu ke stromu? A určitě šlapaly v trávě! A bůbec nechci domýšlet, jak asi poškrábaly drápkama stromy a co zničily pavučin, teď v babím létě! Takže bych některým druhům nenadržoval, svátek mají všechna zvířátka!

ten který je

Ano vím.Také vím že zrovna dnes má můj čtyřnohý přítel narozeniny.:-)

Kepler

Nevěděl jsem. Ono každý den je nějaký ten významný. Tak jo, dnes pogratuluju každému pejskovi, kterého potkám.

Arne1

Přítelkyně mi říká „tygříku“. Takže mám svátek taky !

Klaproth

Víme.

marci1

Vím. Zrovna dnes jsem pozorovala na keři dva motýly (okáče černohnědé). Byli tak nádherní! Jsem ráda, že se konečně objevuje více motýlů. A ještě k tomu jsem viděla tři veverky, které si sháněly zásoby na zimu. Běhaly od stromu ke stromu. Přeji všem zvířatům, abychom je chránili a žili jsme spolu ve vzájemné symbióze. 🙂

Zdroj: Ad „zjentek“- odpovídám v diskusi. 🙂

Smackdown

To nevim,jen se divím.

marci1

Ad"zjentek": Co máš pořád s tím hmyzem? Jsi nějaký „hmyzoolog“? Zvířata mám ráda všechna a dnes jsem viděla mezi jinými motýly a veverky a proto je v odpovědi uvádím. Před chvílí mi právě sdělila příbuzná, že jí housenky „sežraly“ muškáty a je z toho smutná. Bez housenek by zase nebyli ti nádherní motýli. No jo, koloběh přírody! S pozdravem: Y love motýly! ♥:-))

zjentek

A mně dneska sýkory zežraly těch 12 ořechů, co se letos urodilo, takže ode mne dostaly zvířátka na svátek ÚPLNĚ VŠECKO!

marci1

Sorry, ale nevím, jak se mé doplnění odpovědi dostalo do zdroje!
Možná jsem se spletla! Asi šotek. 🙂

Kepler

Arne: u mně v rodině byl taky tygřík (Opel Tigra). Včera jsem mu byl na pohřbu na autovrakovišti.

briketka10

Dnes by si měl tedy na něčem výtečném pochutnat,
ale to všechna zvířátka.
Sestře v tento den odešel její malý pejsánek „přítel“
před 6lety.

zjentek

…nejlépe na něčem ze zvířátek ;)

briketka10

zjentku

Jj nějeké masénko by šmakovalo.
To platilo pro ten který je.

annas

briketka10

omlouvám se, nerozklikla jsem tvé odkazy, vložila jsem jeden stejný.
Nepovažovala jsem to za nutné, protože o svátích vím, navíc dnes ráno je připomněli v ČRo.

Proto jsem doplnila další informaci.

Děkuji.