Víte, že dnes je mezinárodní den leváků ?!

Znáte nějaké známé osobnosti, kteří jsou leváky ?! Třeba Leonardo da Vinci, …

Nejlepší odpověď
quentos

vím, jsem taky levák ;{)> a můj hudební idol Martina McBride je taky levačka. Třeba Barack Obama je taky levák, ale to už jsem si musel najít (http://www.in­diana.edu/~pri­mate/left.html); prý i Phil Collins či Tom Cruise (tamtéž).
Doplňuji:
oprava odkazu http://www.in­diana.edu/~pri­mate/left.html

Další odpovědi
briketka10

vím od rána poslouchám rádio Beat :D

Julius Caesar a Isaac Newton byli leváci. Stejně tak jsou leváci Paul McCartney nebo Bill Gates. A je až zvláštní, jak velké množství leváků bylo mezi americkými prezidenty. Proč se do historie světa zapsalo tolik levorukých? Ed Wright ve své fascinující sbírce slavných leváků od dávných dob až po současnost toto tajemství vysvětluje. A v tomto poučném i zábavném pohledu do světa levé ruky se tak setkává psychologický aspekt s historií. Seznam úspěšných a vlivných lidí „levého břehu“ zahrnuje Alexandra Velikého i Janu z Arku, Henryho Fondu i třeba Jimiho Hendrixe. Když se pozorněji zadíváme na rozhodující charakteristiky těchto i dalších slavných leváků, zjistíme, kolik toho svět od lidí, kteří na něj nahlížejí z jiného úhlu, získal.
jo a jěště
V tento den se konají od roku 1992 ve Velké Británii akce upozorňující na
výhody a nevýhody leváctví. Mezi takové akce patří sportovní zápasy leváků
proti pravákům, levácké pití čaje, otevírání zátek leváckou vývrtkou v restauracích, kde hosté hrají hospodské hry pouze levou rukou, nebo „levácké zóny“, kde jsou praváci nuceni dělat každodenní činnosti leváckými nástroji.
Doplňuji:
od mateřský školky jsem odnaučená levačka tam
si ještě pamatuju, jak jsem jedla obráceně příborem a
někdy tak jím i teďka nůž v levý a vidličku v pravý ruce..
malovala jsem taky levou rukou i první písmenka psala :)

zjentek

nevím ..neznám

marci1

Dnes se o tom mluvilo všude. V televizi byl chat a psali tam třeba leváci, že vzniká problém, když má rodič levák naučit dítě ( praváka ) zavázat si tkaničku na botech.