Bronzový

Víte, pro jakou pochoutku si chodí sýkorky koňadry do jeskyní?

Doplňuji:
Nejsou to mouchy, chodí si tam pro netopýry, když jsou ještě ztuhlí po zimě, odnesou si je na strom a vyzobávají jim mozečky z hlavy - pro ně (ty sýkorky...) je to velká pochoutka!!! fúúúúúúúúúj!!!!!!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V jeskyních žijí netopýři. Že by sýkorkám některý druh netopýrů chutnal? Klovou je.

Další odpovědi:

Zlatý

možná se tam před zimou ukryly mouchy

tak jsem Mili koukla na net a je to nechutné co ty koňadry v jeskyních jedí vrhají se na hlavy netopýrů ,brrrrrrrrrrrrrrrrrrr a klovou a klovou-fuj

http://www.osel.cz/…

Stříbrný

Sýkorky jsou mazané nám se naučily chodit na jídlo uložené v zimně na okno v ubytovně. Rozklovaly igelitku i vrstvu novin aby se dostaly k máslu.

Diskuze k otázce

Bronzový

Mili @

A proč to sýkorky vlastně dělají? I na to se už povedlo najít odpověď. Vede je k tomu nedostatek jídla během zimy. Hladové sýkorky usilovně přemýšlejí, čím by si mohly vylepšit jídelníček. Když vědci sýkorky ve sledované oblasti přikrmili, chuť na netopýry je víceméně přešla. Nezbývá, než doufat, že se sýkorky časem nepustí do nás.

Vlastně to není zase tak velké překvapení. Sýkorky jsou známé svým šibalstvím, ohromnou učenlivostí a schopností okamžitě s vtipem zareagovat na nabídnutou příležitost. V padesátých letech celý svět fascinovaly anglické sýkorky modřinky, které se naučily vyzobávat uzávěry lahví s mlékem. Angličtí mlékaři je totiž do té doby nechávali ráno postavené u dveří zákazníků a tudíž volně dostupné. Lstivé sýkorky tak najednou získaly zcela nový zdroj potravy a tahle znalost se navíc začala mezi anglickými sýkorkami explozivně šířit.

Zlatý

annas

Mili, jen poznámka. Moje úvaha o netopýrech byla správná. Hanulka uvedla jen mouchy, teprve potom odpověď doplnila.

Zlatý

kropitko

No mě ty mouchy hned neseděli, ale byla jsem líná to dohledávat.

Bronzový

Mili @

Já vím, že jsi uvedla netopýry první....
A Hanulka až pak...
Já taky někdy napíšu třeba odpověď z GOOGLU a pak tam někdo dá celý odkaz...
já napíšu prostě jen odpověď na otázku...
a uvedu, že je to GOOGLE...

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.