arygnoc

víte o tom, že před devíti lety

došlo v ČR ke přečíslování všech telefonních linek (pevných i mobilních)?

http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=pre­cislovanie&bo­ok=all
Doplňuji:
baghira:

změnilo se i vaše – odpadla 0 na začátku.

Nejlepší odpověď
baghira

Víme. A všech ne – např. moje mobilní číslo zůstalo stejné (603 nnn nnn)

Další odpovědi
anonym

Po 10 hod. od položení otázky, téměř žádná odezva, asi to dnes už moc lidí nijak nepálí a berou to jako samozřejmost. Navíc pevné linky drtivá většina zrušila.
Jinak se ovšem musím zastat baghiry, u pevných linek se dá hovořit o přečíslování na formát pro digitální ústředny, u mobílních pouze odpadlo směrovací předčíslí zavedením GSM sítí s celostátní působností, ale jednotný 9-ti ciferný formát zůstal zachován. Z tohoto hlediska nelze chápat jako přečíslování, ale vstup do sítě bez směrovacího mezičlánku.